edge

Microsoft Edge sa nedarí: Používa ho rekordne málo ľudí

Je mnoho vecí, ktorými sa spoločnosť Microsoft môže chváliť. Podiel na trhu s internetovými prehliadačmi však medzi ne rozhodne nepatrí.

Je mnoho vecí, ktorými sa Microsoft môže chváliť. Podiel na trhu s internetovými prehliadačmi však medzi ne rozhodne nepatrí, čo dokazujú aj výsledky najnovšieho prieskumu. Téme sa venoval server TechSpot.

Edge a IE (Internet Explorer) totiž na trhu dosiahli historické minimum. Zatiaľ čo Chrome rebríčku výrazne dominuje, dvojica prehliadačov od Microsoftu sa musí uspokojiť so spodnými priečkami.

V septembri kleslo zastúpenie týchto prehliadačov na príslušnom trhu na rekordne nízkych 12 %, pričom samotný Edge si z tejto hodnoty pripisuje 5,9 %. Úplne opačným prípadom je však výrazne populárnejší prehliadač Chrome od Google, ktorý sa po novom môže chváliť až 68,5-percentným podielom.

Druhé miesto si zaberá Firefox, ktorému pripadá necelá desatina trhu, pričom na úplne poslednej priečke skončil Safari.

Keď sa však pozrieme do minulosti, vo svojom čase využívalo Internet Explorer až 90 % používateľov, čo je číslo, aké Chrome zrejme len tak nedosiahne.

TIP REDAKCIE
Prvý smartfón s čipom Snapdragon 8 Gen 1 predstaví Motorola, pôjde o Moto Edge X30

Je škoda, že Microsoft v tomto ohľade nedokázal udržať krok s konkurenciou. Mnohí by si mysleli, že keďže Edge nájdeme predinštalovaný na každom jednom PC s Windows 10, bude jeho zastúpenie na trhu rásť. Ako ste si už ale prečítali vyššie, opak je pravdou.

Karty však ešte stále môže zamiešať Edge postavený na Chromium jadre.

Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať