AKTUÁLNE: Tesla v Česku otvorila prvú predajňu. Takéto sú ceny

Najlacnejšia Tesla Model 3 vyjde na 46 500 €.

23
Tesla Model S
Tesla Model S

Azda najpopulárnejšia automobilka vyrábajúca elektromobily, Tesla, dnes otvorila predajňu v susednom Česku. Pražská pobočka začína predávať všetky tri modely, a to Model 3, Model S a Model X. Spolu s možnosťou objednávky je na predajni možná aj testovacia jazda.

Spolu s predajňou Tesla spustila aj konfigurátor pre český trh, vďaka ktorému poznáme presné ceny. K dispozícii je niekoľko verzií elektromobilov, pochopiteľne zvoliť si môžete aj rôzne farby či iné detaily.

Cena najlacnejšieho elektromobilu spoločnosti, Tesla Model 3, štartuje na 46 500 € pri štandardnom dojazde. Verzia s dlhším dojazdom (Long Range) stojí 55 000 €. Najvýkonnejšia verzia (Performance) stojí až 62 500 €.

Tesla Model X je dostupná v dvoch verziách, a to v Long Range a Performance za 95 450 €, resp. 113 627 €.

Tesla Model S je podobne ako Model X taktiež dostupná len vo verzii Long Range alebo Performance s cenami 88 200 €, resp. 106 000 €.

Na objednané kusy sa bude čakať niekoľko mesiacov. Tesla uvádza, že je ich schopná doručiť začiatkom roka 2020. Slová Elona Muska hovoria o tom, že by Tesla mohla v blízkej dobe otvoriť predajňu aj na Slovensku. Viac detailov však v tento moment nepoznáme.