VIDEO Tesla v plameňoch: Zhorel ďalší americký elektromobil, tentokrát v Číne

Elektromobily z dielne automobilky Tesla z času na čas zhoria. Stalo sa tak počas státia, počas jazdy a dokonca aj počas servisu.

Elektromobily z dielne automobilky Tesla z času na čas zhoria. Stalo sa tak počas státia, počas jazdy a dokonca aj počas servisu. K poslednej udalosti došlo len nedávno, a to na území Číny.

Americký výrobca však ukazuje prstom na autorizovaný servis a chybu jeho zamestnancov. Počas ich práce mali poškodiť batériu, čo následne viedlo k vzniku obrovského požiaru. Čo sa týka samotného modelu, ide o luxusný sedan Model S.

“Po tom, čo sa požiarnici dostali dnu, zistili, že je budova plná dymu. Preto nebolo takmer nič vidieť. Po krátkom hľadaní našli Teslu v plameňoch,” píšu čínske média.

Na novinku upozornil web Electrek.

Nedávny výbuch na ruských cestách neďaleko Moskvy súvisel s cenovo dostupnejšou alternatívou Tesla Model 3. Šofér elektromobilu aktivoval autopilota a ten následne nabúral do stojaceho nákladného auta. Haváriu vtedy sprevádzali vizuálne efekty ako z akčného filmu, vďaka čomu sa z nej onedlho stal celkom slušný virál.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Slovenská pošta ruší obľúbenú službu! Toto všetko sa zmení

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať