Model 3 v plameňoch

Ako z akčného filmu: Tesla havarovala a vybuchla, Model 3 šoféroval autopilot

Elektromobil Model 3 od automobilky Tesla skončil v plameňoch. Stalo sa tak krátko po tom, čo bol účastníkom dopravnej nehody.

Elektromobil Model 3 od automobilky Tesla skončil v plameňoch. Stalo sa tak krátko dopravnej nehode, ktorej bol účastníkom. Prítomní pasažieri sú ale i napriek menšiemu výbuchu v takmer úplnom poriadku.

Vinu má tentokrát niesť autopilot, ktorý počas incidentu šoféroval. Ako píše Electrek, túto informáciu už stihol medzičasom potvrdiť aj sám majiteľ. Išlo o vozidlo ruského biznismena s menom Alexey Tretyakov.

Čo sa naozaj stalo, nám prezradí až výsledok vyšetrovania. Všetko zatiaľ nasvedčuje tomu, že čiastočne autonómny systém nerozpoznal odťahovacie auto na kraji vozovky, ktoré podávalo pomocnú ruku osobnému autu s technickými problémami. Preto doňho americký elektromobil nabúral, začal horieť a potom ešte aj vybuchol.

Počas havárie bol na palube on a jeho dve deti. Všetkých troch previezli do neďalekej moskovskej nemocnice, kde podnikateľovi ošetrili zlomeninu nohy a ratolestiam zase pár odrenín.

TIP REDAKCIE
Akvizícia Activision Blizzard sa nezaobišla bez vtipov: Hráči tvoria memes ako na bežiacom páse

K nehode došlo podľa dostupných informácií na diaľnici neďaleko hlavného mesta Ruska.

Total
27
Zdieľaní
Total
27
Zdieľať