Na Slovensku sa zapotí: Autopilot Tesla získa funkciu vyhýbania sa výtlkom

Tesly si nezničia kolesá. Budú sa samé vedieť vyhnúť výtlkom.

0
Zdroj: Electrek

Autopilot z dielne automobilky Tesla by mal v budúcnosti získať funkciu vyhýbania sa výtlkom na cestách, informoval Elon Musk na svojom Twitteri. Šéf Tesly odpovedal na otázku redaktora servera Electrek, ktorý na novinku upozornil.

Fred Lambert je hrdým majiteľom elektromobilu Tesla Model 3, pre ktorý bola nedávno uvoľnená nová verzia Autopilota. Počas 300 kilometrov dlhej testovacej jazdy do riadenia podľa slov Lamberta nemusel takmer vôbec zasahovať. Jediné mierne úpravy trasy elektromobilu Lambert spravil kvôli vyhýbaniu sa výtlkom, čo pozná asi každý z nás.

Elon Musk: Určite to pridáme

Redaktor sa preto rozhodol osloviť priamo Muska s otázkou či máme pri Teslách očakávať funkciu automatického vyhýbania sa výtlkom. Musk na žiadosti vyhovel a odkázal, že takáto funkcia príde „určite“.

Automatizovaný systém by mal byť súčasťou Autopilota. Jeho cieľom by mohli byť malé manévre v rámci jedného pruhu. Nejde teda o nič drastické, čo by elektromobil posielalo z jedného pruhu do druhého.

Okrem malých vylepšení Autopilota mala Tesla výrazne vylepšiť aj neurálnu sieť, ktorá ho poháňa. Elon Musk aktualizáciu opísal ako „epickú,“ takže sa skutočne máme na čo tešiť.

Čo na to hovoríte vy? Privítali by ste na Slovensku systém, ktorý by si poradil s výtlkmi?

Privítali by ste automatický systém vyhýbania sa výtlkom aj na Slovensku?

Zobraziť výsledky ankety

Loading ... Loading ...