Spätné kamery aj retro dizajn: Takto bude vyzerať mestský elektromobil Honda E

Honda nám ešte pred začiatkom každoročného podujatia Geneva Auto Show prezradila, ako bude vyzerať a čo všetko ponúkne jej mestský elektromobil.

Japonská automobilka Honda nám ešte pred začiatkom každoročného podujatia Geneva Auto Show prezradila, ako bude vyzerať a čo všetko ponúkne jej mestský elektromobil. Z dva roky starého prototypu Honda EV je po novom prototyp Honda E, ktorý by mal byť takmer identický s finálnou podobou štvorkolesovej novinky pre Európu.

Čo sa teda všetko zmenilo? V prvom rade treba spomenúť prítomnosť takzvaných spätných kamier, ktoré nahrádzajú spätné zrkadlá. Sú totiž podstatne menšie a tým pádom porastie úroveň aerodynamiky, čo pocítime na lepšom dojazde. Zaznamenávaný obraz uvidíme na prítomných displejoch po bokoch masívnej palubnej dosky.

Útroby retro karosérie s kompaktnými rozmermi skrývajú retro interiér s až piatimi zobrazovacími panelmi (jeden pred volantom, jeden vľavo a tri vpravo). Ako píše Electrek, celé to pripomína interiér futuristicky ladeného elektrického pick-upu od spoločnosti BYTON.

Honda E ponúkne dojazd o veľkosti 200 kilometrov, no podľa WLTP. Prítomný akumulátor by mal mať 25 kWh kapacitu, ktorá sa bude dať nabiť na 80 % v priebehu pol hodiny. A keďže je reč o európskej verzii elektromobilu, zrejme môžeme počítať i s CSS Combo 2 portom. Zatiaľ ale ešte nikto nič nepotvrdil.

TIP REDAKCIE
LC400 Pro 50 W: Laserová gravírovačka, ktorú si zamilujete. Teraz stojí už len 185 €

Najnovší prototyp elektromobilu Honda E uvidíme počas nadchádzajúceho podujatia Geneva Auto Show vo Švajčiarsku, kam má namierené viacero ďalších elektrickou energiou poháňaných automobilov.