Port CCS Combo 2

Elektromobil Tesla Model 3 pre Európu dostane port CCS Combo 2

Tak predsa len. Americká automobilka Tesla oficiálne potvrdila, že európsku verziu elektromobilu Model 3 vybaví nabíjacím portom CCS Combo 2.

Tak predsa len. Americká automobilka Tesla oficiálne potvrdila, že európsku verziu elektromobilu Model 3 vybaví nabíjacím portom CCS Combo 2. Prečo je ale niečo také pre miestnych používateľ dôležité?

Je to úplne jednoduché. Ide o dodatočný port k tomu základnému, ktorý využívajú nové rýchle nabíjacie stanice tretích strán po území starého kontinentu. Pokiaľ by teda naň výrobca zanevrel, mohlo by to mať veľmi negatívny vplyv na európske predaje, píše server Electrek.

“Popri tom, ako budeme dovážať Model 3 do Európy, budeme i dodatočne vybavovať naše existujúce stanice Supercharger s duálnymi káblami, aby sme umožnili Modelu 3, ktorý bude dodávaný s nabíjacím portom CCS Combo 2, využívať sieť nabíjacích staníc Tesla Supercharger,” uviedol hovorca spoločnosti Tesla na margo oznámenia novinky.

Port CCS Combo 2
Port CCS Combo 2 v Tesla Model 3

Z toho teda vyplýva, že súčasné nabíjacie stanice Supercharger v neďalekej budúcnosti nadobudnú podporu aj pre čoraz populárnejší štandard CCS. Rovnako sme sa ale dozvedeli i to, že majitelia Model S a Model X dostanú príležitosť siahnuť po dodatočnom adaptéri. Kedy k tomu dôjde, nevieme.

TIP REDAKCIE
Huawei Watch D: Nové hodinky s podporou merania krvného tlaku!

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať