Ducati Zero
Ducati Zero

Ďalší renomovaný výrobca motoriek oznámil, že už čoskoro prinesie svoj prvý elektrický kúsok. Talianska značka Ducati to oznámila v dobe, keď prichádza k výraznej zmene v doprave. Podobným smerom by sa preto mali skôr či neskôr vydať i ďalšie spoločnosti z príslušného priemyslu.

„Budúcnosť je elektrická, nie sme ďaleko od spustenia sériovej výroby,“ prezradil sebavedomo Claudio Domenicali, šéf Ducati.

Z toho teda vyplýva, že by už čoskoro mali začať vyrábať model pre širokú verejnosť. Ešte dávnejšie sme mali jedinečnú príležitosť počuť o testovaní elektrických prototypov, takže sú podľa všetkého už pomaličky vo vytúženom cieli. S vývojom im pomáhalo viacero partnerov, a to vrátane talianskej Milan Polytechnic School of Design.

Nová elektrická motorka by mala niesť názov Ducati Zero, čo odráža jej nulové emisie. O technickej špecifikácii nevieme ale v týchto dňoch takmer vôbec nič.

Ak by sme vychádzali z avizovaných modelov z dielne konkurencie, ako je napríklad kúsok Strike od americkej spoločnosti Lightning Motorcycles, tak môžeme očakávať rýchlosť cez 240 kilometrov za hodinu, 300400 kilometrov dlhý dojazd na jedno nabitie batérie alebo rýchle nabíjanie. Celý proces by mohol trvať približne pol hodinu. Rovnako však treba počítať aj s vyššou cenovkou. Ide predsa o renomovaného výrobcu, nie začínajúci startup.