Jaguar I-PACE

Začína nová éra: Automobilka Jaguar vraj plánuje prechod na elektrický pohon

Vrcholové vedenie renomovanej automobilky Jaguar údajne premýšľa nad tým, ako čo najbezpečnejšie prejsť na čisto elektrický pohon.

Vrcholové vedenie renomovanej automobilky Jaguar údajne premýšľa nad tým, ako čo najbezpečnejšie prejsť na čisto elektrický pohon. Celý proces by mal trvať jednu dekádu, čiže 10 rokov, počas ktorých sa dočkáme hneď niekoľkých nových elektromobilov.

Jedným z nich bude aj luxusný sedan, ktorý dostane za úlohu konkurovať obávanému Modelu S z dielne Tesly alebo Porsche Taycan. Štvorkolesová novinka má prísť na spotrebiteľský trh už do dvoch rokov.

Tieto podpultové informácie pochádzajú zo serveru Autocar UK, pričom ich posunul do pléna i server Teslarati. Dá sa teda povedať, že môžeme špekuláciám tentokrát ako tak dôverovať. Podobný scenár sa však dal vzhľadom k aktuálnej situácii v automobilovom priemysle aj očakávať.

Tesla začína vďaka rastúcemu dopytu po elektrickom pohone valcovať tradičné značky z Európy a všetci sú z toho čoraz viac nervózni. Preto nás Mercedes spolu s Audi len nedávno obdarili svojím prvým čistokrvným kúskom na elektrickú energiu. O EQC sme písali tu, o novom e-trone zase tu.

Plány vedenia automobilky Jaguar zahŕňajú vytvorenie elektrickej flotily z alternatív za autá so spaľovacími motormi, ktoré sú v jej aktuálnom portfóliu. Inžinieri využijú pri vývoji úplne novú architektúru, aby tak mohli maximalizovať akceleráciu vrátane dojazdu na jedno nabitie batérie. Ak by použili tú z konvenčných modelov, nemajú takmer žiadnu šancu poraziť konkurenciu.

TIP REDAKCIE
Obchod Google Play prejde omladzovacou kúrou, takto bude vyzerať
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať