Nový iPad Pro je tu a vyzerá absolútne úžasne, výkonu má narozdávanie!

Spoločnosť Apple dnes na tlačovej konferencii popri zariadeniach MacBook Air a Mac Mini predstavila novú generáciu najpredávanejšieho tabletu na svete – iPad Pro. Tablet prichádza v novom dizajne, ktorý v danej triede zariadení nemá konkurenciu.
apple ipad pro

Spoločnosť Apple dnes na tlačovej konferencii popri zariadeniach MacBook Air a Mac Mini predstavila novú generáciu najpredávanejšieho tabletu na svete – iPad Pro. Tablet prichádza v novom dizajne, ktorý v danej triede zariadení nemá konkurenciu.

Apple iPad Pro s dátumom narodenia 2018 je tenký iba 5,9 milimetra a ponúka obrazovku s uhlopriečkou o veľkosti 11 (264 ppi) alebo 12,9-palca (264 ppi). Do očí však najviac bijú extrémne tenké rámiky, ktoré nadobro pochovali okrúhle hardvérové tlačidlo.

iPad Pro: USB C a Face ID

iPad Pro bol navrhnutý tak, aby sa rovnako používal pri akejkoľvek orientácii. Je jedno, či ho uchopíte na výšku alebo na šírku či prípadne hore nohami. Autentifikáciu zabezpečí technológia Face ID, ktorou sú vybavené súčasné smartfóny iPhone. Novinkou je rozhranie USB-C, pomocou ktorého môžete reverzne nabíjať iPhone alebo pripájať ďalšie periférie.

ipad pro
Apple

Kapacita batérie je zatiaľ neznáma. Apple nekonkrétne spomenul „celodennú výdrž“ (10 hodín pri surfovaní na Wi-Fi či sledovaní videí). Pozor, obrazovka tabletu je vyrobená LCD technológiou, nie OLED. Liquid Retina displej je veľmi podobný tomu v lacnejšom iPhone Xr. Nechýba True Tone, Night Shift alebo pokrytie širokého spektra farieb. Jas dosahuje pri oboch veľkostných verziách 600 nitov.

ipad pro
Apple

Apple iPad Pro (2018) poháňa čipset A12X Bionic a 7-jadrová grafika, ktorá je podľa slov Apple 1000-násobne rýchlejšia (porovnateľná s Xbox One S). Apple na pódiu prezentoval plnohodnotnú verziu grafického softvéru Photoshop, o ktorej sme už písali TU. Dostupná bude v Apple App Store v roku 2019.

ipad pro
Apple

Využitie spríjemňuje aj nová generácia pera Apple Pencil 2, ktoré k tabletu „prilepíte“ vďaka magnetom. To nie je všetko. Pero sa z tabletu nabíja bezdrôtovo. Podľa Apple je nový iPad Pro tým najlepším zariadením na svete pre využívanie rozšírenej reality. V krátkosti ukázal Project Aero, novú AR aplikáciu spoločnosti Adobe.

ipad pro
Apple

Zadná 12 Mpx kamera má svetelnosť f/1.8, 5-násobný digitálny zoom quad LED blesk a schopnosti známe zo smartfónov iPhone. Poradí si tiež so 4K videom pri 60 FPS. Apple iPad Pro (2018) má štyri stereo reproduktory, 5 mikrofónov, podporuje dvojpásmové WiFi, nechýba eSIM pre mobilnú konektivitu alebo Bluetooth 5.0. Tablet pracuje pod operačným systémom iOS 12.1.

Apple iPad Pro (2018) – cena

Apple iPad Pro (2018) bude dostupný od 7. novembra za cenu od 799 dolárov pri 11-palcovej verzii. 12,9-palcový typ sa bude predávať od 999 dolárov. Slovíčko „od“ je veľmi dôležité. Pamäťová konfigurácia pokrýva 64 GB, 256 GB, 512 GB a dokonca 1 TB kapacitu úložného miesta.

Čo sa týka Európy, u nás to bude ešte drahšie. 11-palcová verzia začína na cene 879 €, 12,9-palcová na 1 099 €. Ak zvolíte to najlepšie, 12,9-palcovú verziu s 1 TB úložiskom a LTE, pripravte si 2 099 € (!). Apple si ale môže byť dobrými predajmi istý. Počet predaných kusov tabletov iPad totižto prekonáva počet predaných notebookov od HP, Acer, Asus a ďalších výrobcov.

ipad
Apple

Aby sme nezabudli, je tu príslušenstvo. Klávesnica kombinovaná s krytom, ktorá sa k tabletu pripája pomocou magnetov, stojí 199, resp. 219 eur pre 12,9-palcovú verziu. Pero Apple Pencil 2. generácie stojí 135 eur.

iPad Pro (2018)

https://www.youtube.com/watch?v=LjaKHqDbzSA

Total
1
Zdieľaní