MacBook Air s Retina displejom

Apple predstavil nový MacBook Air s nádherným Retina displejom!

A je to tu. Techtóber nám ukončuje kalifornské jabĺčko a jeho nový MacBook Air. Čerstvo predstavený macOS laptop dostal žiadaný Retina displej.

A je to tu. Techtóber nám ukončuje kalifornské jabĺčko a jeho nový MacBook Air. Čerstvo predstavený macOS laptop dostal žiadaný Retina displej s vysokým rozlíšením, hliníkový rámik okolo neho nahradila čierna farba a po novom pribudol aj biometrický snímač odtlačkov prstov.

Okrem funkcionality Touch ID je ale prítomný i bezpečnostný čip T2, aby sa podľa slov výrobcu spotrebnej elektroniky postaral vraj o “najbezpečnejší bootovací proces spomedzi všetkých notebookov”. Dostal totiž za úlohu šifrovanie vrátane kódovania, pričom toho zvláda podstatne viac. V útrobách iba 15,6 mm hrubej konštrukcie zo 100 % zrecyklovaného hliníka je aj preto, aby chránil naše biometrické údaje.

Viac pixelov a viac farieb

Uhlopriečka Retina displeja dosahuje 13,3-palca, rámiky naokolo schudli o 50 percent a ak niekoho zaujíma úroveň jemnosti obrazu (2 560 x 1 600 px), tak ide až o 4 milióny pixelov. Inžinieri z Apple to navyše okorenili ešte aj pestrejšou paletou farieb, pretože tých je pre zmenu viac, a to až o takmer 50 percent. Na svoje si teda prídu aj náročnejší používatelia, ktorí hľadajú kompaktnú prenosnú pracovnú stanicu.

Výkon nového MacBook Air dostala na starosti 8. generácia 2-jadrových procesorov i5 z dielne Intel, ktorým asistuje integrovaná grafická karta a až 16 GB operačná pamäť RAM. Jej veľkosť, samozrejme, záleží iba od toho, ako veľké sú nároky používateľa. Spomenuté číslo reprezentuje maximum. A niečo podobné platí i o internom úložisku s maximálnou kapacitou o veľkosti 1,5 TB.

TIP REDAKCIE
Rocket League dorazil do smartfónov: Stiahnuť si ho môžeš na Android aj iOS

USB C aj 3,5 mm

Čo sa týka portov, tak je k dispozícii 2x USB C vrátane 3,5 mm portu na pripájanie jacku od audio príslušenstva. Porty môžu byť využité napríklad na pripojenie 5K monitoru alebo externej grafickej karty.

Nový MacBook Air

Základný model nového laptopu MacBook Air stojí v USA 1 199 $. Keby sme túto cenovku prehodili do našej meny a pridáme daň, čiže ako obvykle, tak za novinku zaplatíme okolo tých 1 400 €. Ide tu len o to, po akej konfigurácii siahneme. Lepšia je logicky aj drahšia.

Predpredaj macOS novinky štartuje od dnešného dňa, pričom spustenie predaja naplánovali na 7. novembra. Na výber sú 3 farby – zlatá, strieborná a šedá.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať