Nový Apple Pencil 2

Pencil 2: Apple obohatil svoje elektronické pero o bezdrôtové nabíjanie aj gestá

Dnes sme sa okrem nového laptopu MacBook Air s Retina displejom a nového tabletu iPad Pro s UBC C dočkali aj nového pera Apple Pencil 2.

Dnes sme sa okrem nového laptopu MacBook Air s Retina displejom a nového tabletu iPad Pro s UBC C dočkali aj nového pera Apple Pencil 2. Inžinieri z radov kalifornského jabĺčka ho obohatili o podporu pre bezdrôtové nabíjanie, krajší dizajn aj praktické gestá, ktorá nám spríjemnia používanie.

Zmena prišla v dobe, kedy roky zaužívaný Lightning port v novom iOS tablete iPad Pro nahradila alternatíva USB C. Tentokrát už však nesiahli po tradičnej, ale bezdrôtovej konektivite. To pre používateľa znamená, že batériu v novej generácii Pencil nabije len priložením.

Nový Apple Pencil 2
Nový Apple Pencil 2

Bezdrôtový proces iniciuje priloženie pera k bočnej strane konštrukcie iPad Pro, kde je po novom umiestnený diskrétny magnetický port. Keď tak spravíme, v tom momente začne prebiehať dopĺňanie elektrickej energie do zabudovaného akumulátora.

Pribudli aj gestá

Ako už bolo spomínané, okrem bezdrôtového nabíjania sa môžeme tešiť aj na veľmi užitočné gestá.

TIP REDAKCIE
Hudba z filmov a seriálov na jednom mieste: Spotify spustilo centrum Netflix

Vďaka ich prítomnosti budeme môcť šikovne meniť napríklad kresliace nástroje. A to tak, že sa iba dotkneme boku elektronického pera. Konštrukcia Pencil 2 dokáže reagovať na dotykovú interakciu špecifickou akciou, aby nám tak ušetrila čas, ktorý by sme za bežných okolností zabili v nastaveniach.

Cenovka preto tentokrát vystrelila až na úroveň 129 $ (135 €). Predaj štartuje od 7. novembra.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať