ipad

Plnohodnotný Adobe Photoshop pre tablety iPad oficiálne predstavený

Niekedy v priebehu leta sa objavili viac menej potvrdené informácie, že Adobe prinesie na tablety iPad plnohodnotnú a teda plnú verziu grafickej aplikácie Photoshop. Dostupná mala byť až od roku 2019.

Niekedy v priebehu leta sa objavili viac menej potvrdené informácie, že Adobe prinesie na tablety iPad plnohodnotnú, a teda plnú verziu grafickej aplikácie Photoshop. Dostupná mala byť až od roku 2019.

Tvorcovia na konferencii nazvanej Adobe MAX skutočne predstavili plnú verziu softvéru Photoshop pre iPad. Komerčná dostupnosť sa ale nezmenila a vlastníci kompatibilných tabletov si tak budú môcť nový produkt začať užívať až niekedy v budúcom roku.

Čo je podstatné, aplikácia Photoshop CC pre iPad je (takmer) totožná s rovnomenným programom pre pevné stanice a desktopy. Iné je len užívateľské prostredie, ktoré sa muselo logicky prispôsobiť dotykovej obrazovke.

photoshop
Adobe

Aplikácia bude synchronizovaná s počítačovou verziou (Creative Cloud). Jednoducho budete pokračovať v práci tam, kde ste prestali bez ohľadu na to, či ste si sadli za pracovný PC alebo na pohovku s tabletom. Aplikácia bude diela ukladať v obvyklom formáte PSD.

TIP REDAKCIE
Apple nestíha: iPhone 13 má problém s dopytom aj ponukou

Spôsob užívania by tak mal byť absolútne bezproblémový bez zbytočného exportovania, importovania alebo nebodaj konverzie do kompatibilných formátov. V prvej verzii 1.0 sa možno nebude nachádzať komplexný balík nástrojov, no autori ich postupne popridávajú formou následných aktualizácií.

Tvorcovia dátum dostupnosti nespresnili. Zatiaľ sa musíme uspokojiť s rokom 2019. Rovnako nebola konkretizovaná kompatibilita tabletov. Dá sa však predpokladať, že si Photoshop CC budú môcť stiahnuť majitelia modelu iPad Pro, resp. výkonnejších verzií.

Adobe Photoshop pre iPad

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať