maps

TIP: Zapnite si v Google Maps tmavú navigáciu aj cez deň a naopak

Google mapy sa za roky zlepšovania premenili v neuveriteľne nápomocnú aplikáciu.

Google mapy sa za roky zlepšovania premenili v neuveriteľne nápomocnú aplikáciu. Nielen, že ponúkajú navigáciu na vami zvolené miesto, sú aj zdrojom informácií o podnikoch, múzeách či reštauráciách. Vylepšiť mapy teda nie je nič jednoduché, no Google sa to predsa len podarilo.

Google Mapy vo verzii 10.2.1 prinášajú prerobené nastavenia navigácie (Nastavenia – Nastavenia navigácie). Vďaka zmene sú jednotlivé nastavenia prehľadnejšie a nápomocnejšie. Čo nás prekvapilo a potešilo asi najviac, je možnosť zmeniť si farbu navigácie zo svetlej na tmavú, a to aj cez deň.

Do Google máp pribudla možnosť zmeniť motív na tmavý aj počas dňa a naopak.

Jednoduché nastavenie

V spomínaných nastaveniach si môžete zvoliť či majú Google mapy meniť farebnú schému automaticky (svetlá cez deň, tmavá v noci + v tuneloch) alebo si chcete vybrať jednu z nich a používať ju celý deň.

Ak ste ešte neaktualizovali, spravte tak teraz. Ak ste aj aktualizovali, no nevšimli ste si zmeny, kľudne zamierte do nastavení a upravte si mapy podľa svojej chuti.

TIP REDAKCIE
Xiaomi 12 neostane sám: Výrobca okrem vlajkovej lode predstaví aj odľahčený model

Pozn. red.: Verziu Google máp vo vašom telefóne zistíte tak, že zamierite do aplikácie, ťuknete na tri zvislé čiary hore vľavo, zvolíte “Nastavenia” a následne ťuknete na “Info, podmienky, och. súkromia“.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať