iPhone XR

Nový iPhone XR ponúka LCD displej s výrezom, A12 Bionic a pestré farby

Dnes večer sme sa počas veľkého mediálneho podujatia spoločnosti Apple dočkali i modelu, ktorý nesie názov iPhone XR.

Dnes večer sme sa počas veľkého mediálneho podujatia spoločnosti Apple dočkali i modelu, ktorý nesie názov iPhone XR. Ide o lacnejšiu, slabšie vybavenú a farebnejšiu verziu prémiovejšieho iPhone Xs s veľmi podobným dizajnom. Čo všetko je teda v ponuke?

Jedna z troch očakávaných iOS noviniek pozostáva z kovového rámiku a dvoch kusov vylepšených ochranných skiel. Tentokrát však nebude reč o nehrdzavejúcej oceli, ale o špičkovom leteckom hliníku (séria 7000). Túto prémiovú konštrukciu chráni certifikácia podľa štandardu IP67, takže sa používateľ môže spoľahnúť na to, že smartfón nepoškodí ani ľahší kontakt s vodou alebo takým pieskom.

Technická špecifikácia iPhone XR
  • 6,1″ LCD displej, 326 ppi
  • čipset A12 Bionic
  • IP67
  • 64, 128 alebo 256 GB
  • 12 Mpx fotoaparát, nový senzor
  • 7 Mpx selfie

6,1-palcový displej dostal výrez a zaberá takmer celú prednú stranu. Namiesto OLED technológie je však k dispozícii lacnejšia, LCD alternatíva s rozlíšením Liquid Retina (má vraj krajšie farby ako tradičné LCD). Hustota dosahuje úroveň 326 pixelov na palec a nezabudlo sa ani na funkcionalitu True Tone. Na 3D Touch musíme ale zabudnúť, pretože tá tu tentokrát chýba.

iPhone Xr
iPhone Xr

Nový iPhone XR poháňa moderný čipset A12 Bionic, ktorý vzniká prostredníctvom pokročilého 7-nanometrového výrobného procesu. Výrobca spotrebnej elektroniky sľubuje o 16 percent vyšší výkon a až o 50 percent lepšiu energetickú efektivitu.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Slovák kvôli tejto SMS prišiel o 400 €. POZOR na toto číslo!

Na zadnej strane nájdeme 12 Mpx fotoaparát so širokouhlým objektívom. Ako píše server The Verge, ide presne o ten istý kúsok (to isté platí aj o selfie fotoaparáte), ktorý dostal do hardvérovej výbavy drahší iPhone Xs. Používateľ sa teda môže tešiť na svetlejšie zábery, pretože ho po novom tvorí vylepšený senzor s väčšími pixelmi.

iPhone Xr
iPhone Xr

Čo sa týka batérie, tak Apple sľubuje až o 90 minút lepšiu výdrž, než akú ponúka minuloročný iPhone 8 Plus. Viac detailov nám prezradia až prvé odborné recenzie.

iPhone XR príde na pulty obchodov 26. októbra. Dovtedy je k dispozícii predbežná objednávka s cenovkou, ktorá začína na 749 dolároch. V Európe za túto novinku zaplatíme okolo 900 eur. Všetko záleží iba od toho, po akom úložisku (64128 alebo 256 GB) siahneme. Potenciálni zákazníci dostanú na výber až z piatich farebných prevedení – čierneho, bieleho, modrého, koralového a žltého.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať