Aston Martin Rapide E

Ďalší elektromobil na obzore: Aston Martin poodhalil nový sedan Rapide E!

Americká Tesla bude mať čoskoro ďalšieho tvrdého súpera. Renomovaná automobilka Aston Martin nám už onedlho predstaví svoj prvý elektromobil Rapide E.

Americká Tesla bude mať čoskoro ďalšieho tvrdého súpera. Renomovaná automobilka Aston Martin nám už onedlho predstaví svoj prvý elektromobil. Novinka dostane názov Rapide E a pôjde o luxusný sedan so športovým nádychom, ktorý opäť trošku zamieša kartami.

Preto sme sa v uplynulých dňoch dočkali ďalšieho chrumkavého poodhalenia toho, čo nás čaká. Potenciálni záujemcovia môžu počítať s maximálnou rýchlosťou 250 kilometrov za hodinu, s akceleráciou z rovnej nuly na necelú stovku za necelé 4 sekundy a s dojazdom cez slušných 320 kilometrov.

Rovnako však možno počítať i s rýchlym nabíjaním, pretože keď siahneme po 100 kW nabíjačke, tak prítomný 65 kWh akumulátor naplníme za trištvrte hodinu. Za bežných okolností by mal tento proces trvať niečo okolo 80 minút.

Ako píše The Verge, o pohon nadchádzajúceho elektromobilu Aston Martin Rapide E sa postarajú dva špičkové elektromotory, ktoré ponúkajú kombinovaný výkon 610 konských síl. Tie budú podľa dostupných informácií umiestnené v prednej časti karosérie. A ak náhodou niekoho zaujíma aj krútiaci moment, tak ten dosahuje 950 Nm.

TIP REDAKCIE
Existoval na Marse život? NASA prekvapivo prichádza s kurióznym objavom!

Prvé kúsky poputujú k svojim majiteľom v závere roka 2019. Automobilka ale hodlá vyrobiť iba 155 kusov, čo markantne zdvihne cenovku. Za jeden elektromobil si preto bude pýtať závratných 200 000 dolárov. Namakaný Tesla Roadster 2 dostal podstatne lepšiu technickú špecifikáciu, no stojí až o polovicu menej.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať