Apple: Staré iPady, MacBooky a hodinky nespomaľujeme, sľubujeme

Tým, že Apple koncom minulého roka potvrdil, že spomaľuje staršie iPhony medzi majiteľmi smartfónov rozpútal malú vojnu.

Tým, že Apple koncom minulého roka potvrdil, že spomaľuje staršie iPhony medzi majiteľmi smartfónov rozpútal malú vojnu. Pár naštvaných majiteľov iPhonov na spoločnosť dokonca podalo žalobu, Francúzsko sa dokonca Apple chystá penalizovať a do sporu sa zapájajú aj členovia amerického kongresu. Pre firmu ako takú ide o celkom slušný problém.

Ak si sa obával či Apple nerobí niečo podobné aj s tvojim iPadom, MacBookom alebo Apple Watch, môžeš byť kľudný. Spomalenie sa týka len starších iPhonov, do ostatných zariadení zatiaľ nijak nezasahuje.

Prečo len iPhony?

Na túto otázku by chceli poznať odpoveď mnohí z nás. Momentálne však vieme len toľko, že Apple spomaľuje iPhony kvôli tomu, aby ochránil batériu a predišiel náhodnému reštartovaniu zariadení alebo iným problémom.

Väčšie je lepšie

Ako server GSM Arena poznamenal, čím väčšia batéria, tým lepšie. iPady disponujú niekoľkonásobne väčším akumulátorom, ktorý je schopný zvládnuť náročné úlohy bez toho, aby nastali problémy. Okrem toho, iPady zväčša nenabíjame tak často, ako telefóny, takže batéria ostáva v lepšej kondícii. To isté platí aj pre MacBooky.

TIP REDAKCIE
Farmár nasadil svojim kravám VR headsety, údajne to pomáha dojivosti

Je preto zvláštne, že hodinky Apple Watch s ich maličkou batériou a podobným nabíjacím režimom, aký máme aj pri telefónoch Apple nespomaľuje. Opäť dodám, že ich nespomaľuje zatiaľ.

Pri Apple momentálne neexistuje žiadna istota toho, ktoré zariadenia spomalí a ktoré naopak nechá nedotknuté. Dá sa však predpokladať, že k spomaleniu dôjde aj na modeloch iPhone X, iPhone 8 a iPhone 8 Plus. Zatiaľ sú príliš nové, no o rok či dva sa to môže zmeniť.

Máš pomalý iPhone? Apple zlacňuje výmenu batérií90 € na 30 €.

Total
41
Zdieľaní
Total
41
Zdieľať