Apple sa ospravedlňuje za spomalenie iPhonov: Ponúka výmenu batérií za 29 dolárov

Americký gigant včera večer na svojom oficiálnom webe zverejnil ospravedlnenie týkajúce sa situácie s batériami, ktoré bežne ústi v softvérové spomaľovanie starších iPhonov.

Americký gigant včera večer na svojom oficiálnom webe zverejnil ospravedlnenie týkajúce sa situácie s batériami, ktoré bežne ústi v softvérové spomaľovanie starších iPhonov. Spoločnosť sa rozhodla, že celý budúci rok ponúkne výmenu batérií mimo záruky za 29 dolárov. Ide o podstatnú, 50-dolárovú zľavu.

Iste ste si všimli, že sa Apple v posledných dňoch objavil v správach častejšie, než by možno chcel. Bolo to z dôvodu, že sa priznal ako úmyselne softvérovou aktualizáciou spomaľuje staršie iPhony, aby tak podľa jeho slov ochránil batérie.

Výmena batérií oficiálnym servisom Apple bude od nového roka podstatne lacnejšia všade na svete. Namiesto pôvodných 79 dolárov už zákazníkom postačí zaplatiť 29 dolárov. Na Slovensku stojí výmena batérie toľko isto, akurát v eurách, stretnúť sa môžete aj s príplatkami. Zmena by sa tak mala týkať aj nás.

TIP REDAKCIE
Podľa Apple má Android 47-násobne vyššie riziko kontaktu s malvérom. Pripisuje to sideloadingu

Nová funkcia v iOS zameraná na batériu

Do iOS by okrem toho mala pribudnúť funkcia s presnejším monitorovaním stavu batérie, aby ste sa tak mohli vyhnúť prípadnému spomaleniu iPhonu. Doteraz to totiž Apple robil tak, že majiteľom nedal vedieť, že k tomu dôjde, resp. došlo. Aj to je jeden z dôvodov, prečo teraz čelí desiatke obvinení.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať