Audi otvára rezervácie na 2 nové elektrické SUV e-tron na viacerých trhoch

Nemecký koncern na vybraných trhoch otvára príležitosť predobjednať si dva chystané elektromobily radu e-tron.

Nemecký koncern na vybraných trhoch otvára príležitosť predobjednať si dva chystané elektromobily radu e-tron. Spoločnosť už objednávky na niektorých trhoch prijíma, o čom svedčí až 2 500 predobjednaných kusov len v Nórsku.

Doteraz bol dostupný len model Audi e-tron Quattro, odteraz sa do predobjednávok dostáva aj model Sportback. O novinke informoval server Electrek.

Audi tvrdí, že model e-tron quattro ponúka až „500 kilometrový dojazd,“ čomu vďačí jeho 95 kWh batérii. Nemusí však ísť o úplne presný údaj. Je to z toho dôvodu, že Audi pre test výkonu batérie používa štandard NEDC, ktorý až tak nezodpovedá reálnym výsledkom. Podľa oveľa presnejšieho hodnotenie EPA majú nové elektromobily od Audi dojazd stále slušných 440 kilometrov.

Audi e-tron Quattro má prísť tento rok, model Sportback až budúci.

Elektrické SUV od Audi je vybavené troma elektromotormi s výkonom 320 kW a technológiou rýchlonabíjania (až do 150 kW).

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Zomrel herec James Michael Tyler († 59). V seriáli Priatelia hral Gunthera

Neznáma cena

Zaujímavé je, že Audi aj napriek spusteniu rezervácií nezverejnil cenu jednotlivých modelov. Namiesto toho nám automobilka dala len hádanku. Novinky sú veľkosťou radené medzi Audi Q5 a Audi Q7. Či budú rovnako radené aj čo sa ceny týka zatiaľ nie je známe.

Model Audi e-tron Quattro má byť dostupný koncom tohto roka, model Sportback koncom toho budúceho. K oficiálnemu predstaveniu má dôjsť už toto leto.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať