Connected Modular 41

TAG Heuer Connected Modular 41: Nové luxusné smart hodinky pre menšie zápästia

To, že sa tradiční švajčiarski hodinári neboja nových technológií, skvele dokazuje renomovaný výrobca TAG Heuer.

To, že sa tradiční švajčiarski hodinári neboja nových technológií, skvele dokazuje renomovaný výrobca TAG Heuer. Aktuálne predstavuje nový typ svojich inteligentných hodiniek Connected Modular, ktoré sú menšie a lacnejšie.

Hlavne pojem lacnejšie je hrubo relatívny, keďže novinka TAG Heuer Connected Modular 41 bude stáť viac ako 1 000 EUR. Cena je oproti staršiemu a väčšiemu súrodencovi, Connected Modular 45, nižšia o asi 300 – 400 EUR.

Cena je ale silne závislá od konkrétneho prevedenia. Za nejaký ten titán a keramiku pokojne zaplatíte aj 2-3 tisíc EUR.

Connected Modular 41
© calibre11.com

Číslovka v názve odkazuje na priemer ciferníka. Nové inteligentné hodinky teda lepšie sadnú na menšie zápästia, napríklad zápästia nežnejšieho pohlavia. Hodinky inak nie sú nič dlžné svojmu pôvodu a súčasným trendom.

Spolupráca s Intel a Google

Po stránke dizajnu kopírujú väčší model, čo nevadí. Hodinky vyzerajú výborne. Vzhľad, telo a konštrukcia vznikla zo skúseností hodinárskych majstrov TAG Heuer a o smart funkcie sa postarali spoločnosti Intel a Google, s ktorými švajčiarski hodinári na novom počine spolupracovali.

TIP REDAKCIE
Samsung Galaxy S20 a Note 20 čaká veľká aktualizácia: Prináša špičkové funkcie z Galaxy S21!

Hodinky poháňa operačný systém Android Wear, informácie zobrazí okrúhly AMOLED displej s rozlíšením 390 x 390 pixelov a maximálnym jasom 350 nitov, nechýba ani 1 GB operačná pamäť RAM alebo 8 GB interné úložisko.

Connected Modular 41
© calibre11.com

To, aká procesorová sada poháňa hodinky zatiaľ nie je jasné. Najčastejšie sa ale skloňuje čipset Snapdragon Wear 2100. Smart hodinky TAG Heuer Connected Modular 41 sú vodotesné, majú NFC čip, GPS modul a podporujú platobný systém Android Pay.

Modulárne

Tak ako predošlý model, aj novinka je modulárna. Inteligentné telo s hardvérom a displejom pohodlne vymeníte za mechanický strojček zo série TAG Heuer Caliber 5. Podľa potreby, nálady alebo chuti jednoducho pretvoríte moderné inteligentné hodinky a výsostne mechanický zápästný šperk.

Connected Modular 41
© calibre11.com

Mechanický modul si samozrejme musíte kúpiť, čo tiež nie je najlacnejšia záležitosť. Ak ale drahé hodinky zbierate, možno to oceníte. Aby toho nebolo málo, vymeniť si môžete aj remienky.

TIP REDAKCIE
Xiaomi Mi 11 Ultra prichádza do Európy: Toto je cena, ktorú môžete očakávať!

Celkovo bude k dispozícii 9 farebných prevedení remienkov, z toho tri nové: ružové, modré a biele. Či hodinky sadnú k vášmu štýlu si môžete pokojne vyskúšať bez toho, aby ste sa v predajni museli tváriť, že si ich chcete kúpiť.

Na oficiálnej stránke nájdete 64 prevedení modelov TAG Heuer Connected aj spolu s konfigurátorom.

Total
2
Zdieľaní