Twitter potrebuje zarobiť. Chystá sa Elon Musk prepúšťať?

Je to možné, no nie isté. Twitter na žiadosť o komentár bezprostredne nereagoval.

Elon Musk mal v rámci úsilia nadobudnutia finančných prostriedkov na prevzatie spoločnosti Twitter “nadhodiť” veľmi kurióznu myšlienku. Konkrétne navrhol zníženie počtu pracovných miest, aby zlepšil jej hospodárske výsledky, píše The Verge.

“Hoci nič nie je pevne stanovené a Musk sám v tom čase nemal prístup k neverejným finančným údajom Twitteru, počas diskusií s bankami konkrétne spomenul znižovanie počtu pracovných miest,” uvádza sa v správe od Bloomberg. Podľa denníka Washington Post má byť redukcia pracovnej sily prostriedkom na “zefektívnenie” spoločnosti. Tá doposiaľ nereagovala na žiadosť o komentár.

Okolo budúcej vlády Elona Muska nad Twitterom sa stále točí mnoho veľkých otáznikov. Správa hovoriaca o plánovanom znížení počtu zamestnancov prichádza celkom ako prekvapenie. Musk sám totiž nedávno prehlásil, že Twitter nechce kvôli peniazom, pričom dodal, že ekonomika skrytá za transakciou ho vôbec nezaujíma.

TIP REDAKCIE
Slováci o dôveryhodnosti internetu: Ako reagujeme na dezinformácie?

No na druhú stranu, každý šéf veľkej firmy musí brať určitý ohľad aj na ekonomický aspekt. Ak Musk usúdi, že prepúšťanie je jediná cesta, ako Twitter môže zlepšiť svoj hospodársky výsledok, začne prepúšťať. Pripomeňme však, že zatiaľ sa nič také nedeje a možno ani diať nebude.

Oficiálne oznámenie o kúpe spoločnosti Twitter prišlo 25. apríla. Elon Musk za sieť zaplatil celkovo 44 miliárd dolárov, v prepočte 54,20 dolára za akciu. Približne 25,5 miliardy dolárov z tejto čiastky plánuje uhradiť z pôžičky, 21 miliárd z vlastného kapitálu.

Podľa analytikov môže pôžička Twitter ročne stáť až 1 miliardu dolárov, čo predstavuje približne 20 % ročného príjmu spoločnosti. Obavy z kúpy majú dokonca aj akcionári spoločnosti Tesla, čoho následkom bol jej prepad o viac ako 12 %.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať