AKTUÁLNE: Elon Musk oficiálne odkúpil Twitter!

Musk odkúpil Twitter za 54,20 dolára za akciu, celkovo 44 miliárd dolárov.

Je to oficiálne. Elon Musk sa po intenzívnych rokovaniach stáva 100 % vlastníkom sociálnej siete Twitter. Spoločnosť o tom informovala prostredníctvom tlačovej správy, na ktorú upozornil server The Verge.

O uzavretí dohody medzi Twitterom a Elon Muskom sme vedeli už pár hodín dozadu, až doposiaľ však nebola potvrdená oficiálnym zdrojom. To sa teraz mení.

“Sloboda prejavu je základom fungujúcej demokracie a Twitter je digitálne námestie, kde sa diskutuje o otázkach, ktoré sú pre budúcnosť ľudstva životne dôležité,” uviedol Musk vo vyhlásení, ktoré je súčasťou tlačovej správy. “Chcem tiež urobiť Twitter lepším ako kedykoľvek predtým, a to vylepšením produktu o nové funkcie, sprístupnením algoritmov s cieľom zvýšiť dôveru, porazením spamových botov a overením všetkých ľudí.”

O nadšenie z uzavretia dohody sa podelil aj Parag Agrawal, generálny riaditeľ spoločnosti. “Twitter má účel a význam, ktorý ovplyvňuje celý svet,” uviedol. “Som veľmi hrdý na naše tímy a som inšpirovaný prácou, ktorá nikdy nebola dôležitejšia.”

Musk odkúpil Twitter za 54,20 dolára za akciu, celkovo 44 miliárd dolárov. Vo štvrtok svoj plán financovania predložil KomisiI pre cenné papiere a burzy (SEC), v ktorom sa uvádza, že 25,5 miliardy dolárov zaplatí v pôžičkách a 21 miliárd dolárov osobným kapitálom. Analytici sa domnievajú, že pôžičky by mohli Twitter stáť až 1 miliardu dolárov ročne, čo predstavuje zhruba 20 % ročných príjmov spoločnosti.

TIP REDAKCIE
Rusko úplne skazilo vesmírnu misiu: Vojenský satelit sa ani nezapol, spadne na Zem

Sme zvedaví, čo všetko Musk plánuje prekopať a čo všetko ponechá v pôvodnom stave. Koniec koncov, dozvieme sa to už čoskoro.