Karta sa obrátila: Android získa funkciu, ktorú má Apple už 2 roky

Nová generácia operačného systému zrejme konečne prinesie podporu pre priestorový zvuk.

Spoločnosť Google zverejnila prvú beta verziu nadchádzajúcej generácie operačného systému Android – Android 13. Ako už býva zvykom, aktualizácia so sebou prináša viacero skvelých noviniek, ktoré sa sústreďujú na maximálne skvalitnenie používateľského zážitku. Jedna z nich sa zamerá aj na audio. Reč je o funkcii, ktorou konkurenčné smartfóny od Apple disponujú už dva roky.

Vydanie novej verzie Androidu, hoci len v štádiu beta testovania, mobilizuje technologických kutilov a vývojárov k tomu, aby ju naplno preskúmali. Inak tomu nebolo ani pri prvej beta verzii Android 13. A niečo zaujímavé sa skutočne podarilo odhaliť. Vyzerá to, že operačný systém od Google konečne prinesie podporu pre priestorový zvuk.

Na príchod funkcie upozornil Mishaal Rahman prostredníctvom siete Twitter, ktorý ju zbadal v prostredí zložky “soundfx”. Zatiaľ sa však zdá byť neaktívna, čo značí, že Google sa ju v budúcnosti ešte chystá doladiť, informuje AdimorahBlog.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Dajte si obrovský POZOR. Toto číslo vám cez SMSky potichu ukradne peniaze!

Ešte kvalitnejšie počúvanie

Funkcia priestorového zvuku v Androide zrejme bude fungovať podobne (alebo rovnako) ako pri iPhonoch. Ako píše český server Mobilizujeme, zariadenia s iOS využívajú technológiu Dolby Atmos, ktorá v kombinácii so senzormi v podporovaných modeloch slúchadiel AirPods prináša pohlcujúci zážitok z 360-stupňového ozvučenia. Kvalita zvuku sa vďaka tejto funkcii posúva na vyššiu úroveň, a to nielen pri bežnom počúvaní hudby, ale napríklad aj pri pozeraní filmov či hraní hier.

Kedy bude uvedená do prevádzky? Zatiaľ ťažko povedať, no nepochybne sa tak stane s vydaním niektorej z budúcich beta verzii Android 13, najneskôr s príchodom stabilnej verzie. Rovnako zatiaľ neexistuje odpoveď na otázku, či bude funkcia dostupná pre všetky zariadenia s najnovším operačným systémom, alebo len pre smartfóny Pixel.