Elon Musk: Nabudúce kúpim Coca-Colu a vrátim do nej kokaín

Elon Musk sa na Twitteri opäť zabával.

Elon Musk v stredu večer opäť úradoval na svojom vlastnom Twitteri. Na sociálnej sieti zverejnil príspevok, v ktorom napísal, že by chcel kúpiť spoločnosť Coca-Cola a následne do sladkého nápoja navrátiť pôvodnú ingredienciu – kokaín.

Príspevok vznikol len dva dni po tom, ako miliardár oficiálne odkúpil 100 % podiel sociálnej siete za 44 miliárd dolárov. Aby toho nebolo málo, Musk si kopol aj do spoločnosti Red Bull. Po jeho zmenách v receptúre obľúbeného nápoja by totiž bola Coca-Cola oveľa účinnejšia než Red Bull, myslí si.

Úspešný obchod ho pravdepodobne potešil natoľko, že v tweetovaní pokračoval aj ďalej. „Spravme Twitter maximálne zábavný!,“ napísal tesne po tom, ako odhalil plány so spoločnosťou vyrábajúcou nápoje.

Je viac než pravdepodobné, že Musk si robil srandu a k žiadnemu obchodu nakoniec nedôjde. Jedno je však jasné. Coca-Cola vo svojich začiatkoch skutočne využívala kokaín získaný z listov rastliny koka.

TIP REDAKCIE
Zelená doprava na Slovensku: Na ceste sú ďalšie vodíkové autobusy!

Musk začal od ľudí dostávať ďalšie tipy na firmy, ktoré by mal kúpiť ako ďalšie. Jeden zo sledovateľov mu odporučil odkúpenie mediálnej spoločnosti Fox len preto, aby na obrazovky vrátil seriál Firefly, na čo Musk odpovedal: „Sci-fi, ktoré by v sebe malo skutočné sci-fi by bolo super“.

Ďalší mu zas odporučil kúpiť televízny kanál History Channel len preto, aby kanál začal vysielať programy týkajúce sa dejín. Musk odpísal smejúcim sa smajlíkom.

Po ohlásení akvizície Twitteru sa na sociálnej sieti začal prejavovať zaujímavý fenomén. Účty politickej ľavice začali strácať sledovateľov a naopak, politická pravica ich začala získavať. Musk sa pritom opisuje ako človek, ktorý nemá bližšie k jednej či druhej strane. „som na polovicu demokrat a na polovicu republikán,“ povedal v roku 2018.