Samsung Galaxy S22+ 5G: Poznáme očakávané špecifikácie aj to, ako bude vyzerať!

Od svojho predchodcu sa tak po vizuálnej stránke veľmi odlišovať nebude, aspoň čo sa týka vizuálu.

Trio vlajkových lodí spoločnosti Samsung, ktoré debutuje ako rad Galaxy S22, sa nám má oficiálne ukázať už začiatkom februára. A keďže je tento okamih čoraz bližšie a bližšie, každým dňom sa o zariadeniach nové a nové informácie. Po najnovšom padol za obeť prostredný model v podobe Galaxy S22+. Dopracovali sa k nám nielen jeho oficiálne rendery, ale aj očakávané špecifikácie.

Údajné oficiálne rendery pôvodne zverejnil overený server 91Mobiles, o ktorého poznatkoch následne informovala publikácia PhoneArena.

V poslednom období sa najväčšej pozornosti zo strany informátorov tešil predovšetkým najvyšší model v podobe Galaxy S22 Ultra. Dozvedeli sme sa o špecifikáciách aj dizajne, ktorý do značnej miery pripomína dnes už odstavený rad Galaxy Note.

Teraz je rad na prostredného člena rodinky, Galaxy S22+. Ten si má na rozdiel od S22 Ultra ponechať dizajn z minulého roku. Predná strana bude takmer celá pokrytá displejom, drobnú časť si rezervoval selfie fotoaparát v kruhovom výreze. Zozadu sa nám ukáže známy foto modul s vertikálne zoradenými snímačmi. Od svojho predchodcu sa tak po vizuálnej stránke veľmi odlišovať nebude.

Galaxy S22+: Očakávané špecifikácie

To však neplatí pre špecifikácie, ktoré poskočili na nový štandard. Galaxy S22+ bude poháňaný dvoma procesormi, v závislosti od trhu, na ktorom sa bude predávať. V USA by sa mali tešiť z prvotriedneho výkonu Snapdragon 8 Gen 1 od Qualcommu, do Európy zase dorazí variant s Exynos 2200, ktorého súčasťou bude grafický čip od AMD.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Slovenská pošta hlási poplach. Za 2 € si vraj môžete kúpiť náhodnú nedoručenú zásielku

Čo sa týka displeja, ísť má o 6,55-palcový panel typu AMOLED doplnený o LTPO vrstvu, ktorá zaručí kontinuálne prispôsobovanie obnovovacej frekvencie zobrazovanému obsahu. Rozžiariť by sa mal dokázať až na hranicu 1 700 nitov, čo je o 200 nitov viac než pri Galaxy S21 Ultra.

Zadná strana poskytne útočisko pre tri objektívy a LED svietidlo. Hlavnú úlohu zohrá 50 Mpx snímač obrazu s technológiou Adaptive Pixel, ktorá umožní zachytávanie snímok pri rozlíšeniach 108 Mpx a 12 Mpx. Okrem toho sa majú fotografie zaznamenávať v 12-bitovom formáte. Túto možnosť údajne získa aj štandardný Galaxy S22.

V rámci interiéru sa okrem čipsetu a rýchlych pamätí dočkáme aj pomerne objemnej 4 500 mAh batérie, ktorá má podporovať 45 W nabíjanie. Všetky tieto komponenty budú súčasťou tela s váhou 195 gramov.

Hoci ide o podrobné a celkom uveriteľné špecifikácie, odporúčame vám ich brať s rezervou. Všetko by sme sa oficiálnou cestou mali dozvedieť už 8. februára.