Motorola chystá ultimátne delo: Ponúkne 200 Mpx objektív a 125 W nabíjanie!

Zariadenie má poháňať nový čipset z radu Snapdragon 8, ktorý bude založený na 4 nm výrobnom procese spoločnosti TSMC.

Motorola prekonáva všetky očakávania. Len nedávno na trh uviedla model Moto Edge X30, vôbec prvý smartfón poháňaný čipsetom Snapdragon 8 Gen 1. Tu však jej plány rozhhodne nekončia. V budúcnosti, možno už pomerne blízkej budúcnosti, chystá predstavenie zariadenia, ktoré poslednú vlajkovú loď prekoná vo všetkých aspektoch.

Prednú stranu tohto záhadného smartfónu má pokrývať 6,67-palcový displej typu OLED s miernym zakrivením, rozlíšením FHD+ a obnovovacou frekvenciou 144 Hz. Jednoznačne pôjde o prvotriedny panel, no ten rozhodne nebude hlavnou hviezdou večera.

Snapdragon 8 Gen 2?

Ako píše server GSMArena, zariadenie má poháňať nový čipset z radu Snapdragon 8, ktorý bude založený na 4 nm výrobnom procese spoločnosti TSMC. Označený bol ako SM8475, čo naznačuje, že nepôjde o Snapdragon 8 Gen 1, ale novú generáciu v podobe Snapdragon 8 Gen 2. Spolupracovať má s 8 až 12 GB operačnej pamäte a 128 až 256 GB interným úložiskom.

TIP REDAKCIE
Ďalší veľký úspech NASA: Vedcom sa podarilo vypestovať rastliny z mesačného prachu!

Gigantický foťák a bleskové nabíjanie

To však stále nie je všetko. V rámci optiky má výrobca použiť snímač S5KHP1 od Samsungu, ktorý ponúka rozlíšenie až 200 Mpx. Spolupracovať bude s objektívom S6KJN1SQ03, taktiež od Samsungu, pričom reč je o 50 Mpx širokouhlom senzore. Zostavu zavŕší 12 Mpx teleobjektív IMX663.

Na záver nesmieme zabudnúť na bleskové nabíjanie, ktoré bude prebiehať výkonom 125 W. K dispozícii má byť aj podpora pre 50 W bezdrôtové nabíjanie.

Zatiaľ však nie je isté, kedy a či vôbec sa tohto zariadenia dočkáme. Je však možné, že sa tak stane koncom tohto roka alebo začiatkom toho nasledujúceho.