galaxy s22 ultra

Samsung Galaxy S22: Predstavenie má prebehnúť už 8. februára

Na podujatí Galaxy Unpacked 2022.

Už dlhšie sa povráva o tom, že Samsung svoje nové vlajkové lode predstaví v priebehu februára. Sériu Galaxy S22 spoznáme s najväčšou pravdepodobnosťou 8. deň v nadchádzajúcom mesiaci, systém predbežných objednávok bude následne otvorený 9. februára.

Čo sa týka všeobecnej dostupnosti, smartfóny série Galaxy S22 si budú môcť zákazníci zakúpiť v predajniach so spotrebnou elektronikou od 24. februára 2022.

Oficiálny dátum predstavenia a zahájenia predaja mobilných noviniek zverejnil juhokórejský portál DDaily Korea, ako informuje notebookcheck.net.

Ten tvrdí, že informácie získal priamo od spoločnosti Samsung Electronics. Dátum predstavenia môžeme považovať za viac-menej potvrdený, no napriek tomu si radšej počkáme na oficiálnu pozvánku.

galaxy s22 ultra
Vizualizácia Galaxy S22 Ultra. Zdroj: letsgodigital.org

DDaily Korea zároveň dodal, že sa Samsung zúčastní aj technologického veľtrhu MWC 2022, ktorý sa koná od 28. februára do 3. marca v španielskej Barcelone. Nebude však na ňom primárne prezentovať smartfóny ako hardvér, skôr sa zameria na novinky a zlepšenia v ekosystéme Galaxy. 

TIP REDAKCIE
V Európe sa rozmáhajú opičie kiahne. O čo ide a treba sa obávať?

Juhokórejský server ale nespomenul rad tabletov Galaxy Tab S8, ktoré majú byť predstavené zarovno so smartfónmi Galaxy S22. Či sa dočkáme aj týchto noviniek, zistíme neskôr.

8. februára 2022 tak uvidíme minimálne Samsung Galaxy S22 Ultra (Note), Galaxy S22 Plus a Galaxy S22. Poháňať ich bude buď Snapdragon 8 Gen 1 alebo Exynos 2200 – v závislosti od toho, pre ktoré krajiny budú určené.