Samsung Exynos

Samsung vyvracia špekulácie: Exynos 2200 vraj nemá problémy, predstavený bude popri Galaxy S22!

Na predstavenie procesoru si počkáme približne o mesiac dlhšie. Rad Galaxy S22 sa nám má ukázať začiatkom budúceho mesiaca, presnejšie 8. februára.

Samsung mal počas včerajšieho dňa ukázať svetu svoj najnovší vlajkový procesor, ktorý na vybraných trhoch poženie rad Galaxy S22. Žiadneho podujatia sme sa však nedočkali, pričom dôvody neboli nikomu jasné. Väčšina však verila, že procesor ešte nie je doladený do dokonalosti, a teda že výrobca potrebuje trochu viac času na odstránenie pretrvávajúcich nedokonalostí.

Túto hypotézu dnes vyvracia jeden z reprezentantov Samsungu. Podľa informácií, ktoré poskytol publikácii Business Korea, sa vraj spoločnosť jednoducho rozhodla predstaviť svoj nový procesor v rovnakom čase ako vlajkové lode Galaxy S22. Dodal, že Exynos 2200 netrpí žiadnymi problémami, a to ani v rámci výroby, ani v rámci výkonu.

Uvedené informácie jasne hovoria, že na predstavenie procesoru si počkáme približne o mesiac dlhšie. Rad Galaxy S22 sa nám má ukázať začiatkom budúceho mesiaca, presnejšie 8. februára.

TIP REDAKCIE
Gmail v prostredí Google Play Store dosiahol 10 miliárd stiahnutí
galaxy s22 ultra
Vizualizácia Galaxy S22 Ultra. Zdroj: letsgodigital.org

Hoci sa meno produktu v priebehu posledného roku skloňovalo vo veľkom, Exynos 2200 v rámci čísel nevyzerá byť až taký hit, v aký mnohí dúfali. V rámci CPU sa máme oproti aktuálnej generácii dočkať približne len 5 % zlepšenia. Pri GPU má výkonnostný rozdiel činiť okolo 17 %, pričom údajne ponúkne vyššiu taktovaciu frekvenciu ako aktuálny vlajkový čip od Apple, A15 Bionic.

Hlavnou hviezdou večera bude umelá inteligencia, ktorá si má pri novom procesore prilepšiť o až 117 %. Tento rozdiel sa odrazí napríklad aj na výkone fotoaparátu, konkrétne v rámci detailov, farieb, jasu či výkonu pri slabších svetelných podmienkach.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať