inobat

InoBat získa výrobnú linku od Wuxi Lead, dodával aj pre Teslu či Nissan

Výroba sa rozbehne do konca roka 2022.

Slovenská spoločnosť InoBat Auto oznámila, že podpísala kontrakt na dodávku prvej pilotnej linky na výrobu batérií pre elektromobily. Dodá ju čínsky výrobca Wuxi Lead, ide o jednu z najväčších spoločností na svete pôsobiacej v tejto oblasti.

Wuxi Lead doručí linku, postavenú takzvane na kľúč, na výrobu lítium-iónových batérií do výskumno-vývojového centra vo Voderadoch. Táto spoločnosť má v portfóliu významných klientov, produkčné linky vyrobila pre automobilky Volkswagen, Nissan alebo Tesla.

Linka pre InoBat dokáže pri plnom vyťažení chrliť 260 tisíc batériových článkov ročne. Podľa firmy predstavuje kontrakt ďalší významný míľnik a posun k výrobe batérií do elektromobilov na Slovensku.

Len pred mesiacom firma informovala, že nadobudla významného investora, ťažobnú spoločnosť Rio Tinto. V auguste prebehli v uznávanom kórejskom centre NCT výkonnostné a bezpečnostné testy batériových článkov NMC622.

inobat
Foto: InoBat Auto

„Wuxi Lead bude jediným dodávateľom zariadení v prvej fáze projektu, pričom poskytne InoBat kompletné vybavenie a služby. Zároveň bude celá výrobná linka vybavená digitálnym riešením od Siemens. Spoluprácu s InoBat považujeme za dôkaz kvality našich produktov, technológií a služieb. Verím, že táto pilotná linka získa celosvetovú pozornosť,“ uviedol Yanqing Wang, predseda predstavenstva Wuxi Lead.

TIP REDAKCIE
Qualcomm a Vodafone demonštrovali iSIM: Karta sa stane súčasťou procesoru

Marián Boček z InoBat Auto vysvetlil, že jednotlivé časti pilotnej linky by mali na Slovensko doraziť niekedy na prelome 2. a 3. štvrťroka 2022. Následne sa budú tieto časti montovať dokopy, výroba by sa mala následne rozbehnúť do konca roka 2022.

Linka bude podľa slov spoločnosti využívať najmodernejšiu technológiu vysokorýchlostného vrstvenia. Riešenie tak zabezpečí efektívnu a presnú výrobu a rýchlu obmenu sady nástrojov. Výhodou bude flexibilita v produkcii rôznych formátov a veľkostí batériových článkov.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať