Tesla predstavila “cyber” štvorkolku pre deti, stojí takmer 2 000 dolárov

Išlo by o skutočne skvelý darček na vianoce, nebyť dvoch háčikov. Prvým je dodacia lehota, druhým cena.

Tesla obohatila svoj e-shop o novú, pomerne kurióznu položku. Reč je o elektrickej štvorkolke pre deti, pri ktorej je už na prvý pohľad jasné, čo bolo jej inšpiráciou. Podobne ako 50-dolárová píšťalka, aj predmetná štvorkolka po dizajnovej stránke pripomína elektromobil Cybertruck. O téme informuje server Electrek.

O tom, že Cyberquad je určená pre deti, svedčí nielen konštrukcia, respektíve jej veľkosť, ale aj špecifikácie či maximálne kapacity. Štvorkolka meria 119 x 68 x 69 cm a váži len 55 kilogramov. Odporúčaná minimálna veková hranica pre užívateľa činí 8 rokov, pričom voziť sa na nej môže dovtedy, kým nebude vážiť viac ako 68 kilogramov.

Obmedzená je aj maximálna rýchlosť či dojazd. Na jedno nabitie je na Cyberquad možné prejsť približne 24 km, pričom najvyššia možná rýchlosť dosahuje 16 km/h. Samotný proces nabíjania je pomerne dlhý, nakoľko zaberie zhruba 5 hodín. Za jednu hodinu sa tak nabije na necelých 5 km jazdy.

TIP REDAKCIE
POTVRDENÉ: Samsung vo februári spojí Galaxy Note a Galaxy S do jedného prémiového zariadenia!

Konštrukcia je takmer kompletne vyrobená z ocele. Pre pohodlnú jazdu slúži polstrované sedadlo a prispôsobiteľné odpruženie. Brzdy boli umiestnené na zadné kolesá, pričom nechýbajú ani LED svetlá.

Štvorkolku si musíte poskladať sami

Tesla však upozorňuje, že štvorkolka nie je dodávaná v jednom kuse, a tak si ju zákazník musí poskladať. V montážnom návode sa spomína najmenej 18 rôznych častí, ku ktorým dostanete aj imbusový kľúč.

Išlo by o skutočne skvelý darček na vianoce, nebyť dvoch háčikov. Prvým je dodacia lehota. Tesla varuje, že ani skoré objednávky nemusia doraziť pred sviatkami, oficiálna stránka uvádza 2 až 4 týždne. Tým druhým je cena – Cyberquad for Kids, ako znie celý názov štvorkolky, totiž stojí až 1 900 dolárov (1 680 eur).

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať