Slovensko je lídrom: Batérie pre elektromobily sa za 30 minút nabijú na 85 %, majú šialenú výdrž aj životnosť!

Slovenská spoločnosť InoBat Auto ukazuje svoj inovačný potenciál. Batérie nám bude závidieť nielen Tesla, ale aj ďalšie automobilky.

Slovenská spoločnosť InoBat Auto dnes na tlačovej konferencii, ktorej sa zúčastnil aj TECHBYTE, prezentovala výsledky testovania batérií NMC622 slovenskej výroby. Firma tak ukazuje inovačný potenciál a silu vo svete elektromobility.

Potvrdením úspechu sú najnovšie výsledky testov od uznávaného kórejskeho testovacieho centra NCT. Toto centrum pravidelne testuje aj výrobky známych značiek ako Samsung a LG Chem a spolupracuje aj s uznávanými inštitúciami ako TÜV SÜD či TÜV Rheinland.

Fantastické výsledky slovenskej batérie

V posledných mesiacoch laboratórium testovalo aj slovenskú batériu NMC622, pri ktorej testovala bezpečnosť a výkon. Testovanie malo začať ešte v marci 2021.

Batériu porovnávali s jednou z najpoužívanejších batérií, ktorá sa dnes nachádza v mnohých elektromobiloch. InoBat Auto má podľa člena predstavenstva, Pavla Krokoša, lepšie riešenie.

Výsledky testov potvrdzujú kvalitu našich batérií. Batérie boli podrobené bezpečnostným a výkonnostným testom, ktoré sú už ukončené. Pri výkonnostných testoch boli batérie cyklované 600-krát. Výsledky ukazujú dosiahnutie lepších výsledkov oproti porovnávanej batérii ázijského výrobcu v parametroch energetickej hustoty, životnosti, dojazdu a dobíjania,“ hovorí Krokoš.

V testoch sa porovnávala napríklad rýchlosť nabíjania, životnosť, ako na ňu vplývajú teplotné výkyvy a samozrejme samotná kapacita.

Foto: InoBat Auto

Skoro plná za 30 minút

Výsledky ohodnotila aj Doc. RNDr. Andrea Straková Fedorková, PhD. z Ústavu chemických vied Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

TIP REDAKCIE
Facebook dostal miliónovú pokutu, zatajoval informácie o prevzatí Giphy

Ich modulárny systém je schopný adaptovať sa na potreby zákazníkov vďaka využitiu informačných technológií. Rôzne typy zloženia sú tak vhodné na rôzne spôsoby využitia. Za zmienku určite stojí aj to, že slovenská batéria NMC622 od InoBat sa nabije za 30 minút až na 85 %, pri nízkej teplote -20 ° ostáva k dispozícii 77 % jej kapacity, ale aj to, že aj po 600 cykloch má batéria stále 91 % zo svojej životnosti. Úplný koniec životnosti tak môžu zákazníci očakávať až po dosiahnutí 1 300 – 1 350 cyklov,“ chváli batériu.

InoBat Auto záleží aj na recyklácii

Vyrábať batérie je jedna vec, no čo s tými batériami, ktoré už ukončili svoju elektrickú púť? InoBat Auto myslí aj na tento aspekt životnosti batérií. „Naším cieľom je priniesť inovácie, ktoré svet elektromobility potrebuje na to, aby mohol plnohodnotne fungovať,“ hovorí Krokoš.

Okrem výskumu, vývoja a výroby týchto batérií sa sústreďujeme napríklad aj na ich recykláciu či výstavbu energetických úložísk,“ dodáva.

Spoločnosť aj naďalej pokračuje vo svojich cieľom. Firma už vyvinula a vyrobila ďalšiu sériu batérií NMC811 s jasným plánom výskumu a vývoja ďalších generácií. Nový typ už aktuálne testujú.

Total
130
Zdieľaní
Total
130
Zdieľať