Elektromobily Tesla

Tesla Superchargery budú dostupné aj pre iné elektromobily, ponúknu pripojenie na WiFi

bíjanie svojich vozidiel. A hoci je pravda, že vyhrávajú obidve strany, môže sa stať, že nárast návštevnosti povedie k predĺženiu čakacích dôb.

Superchargery zrejme už čoskoro nebudú schopné len rýchleho nabíjania. Elon Musk, šéf spoločnosti Tesla, potvrdil, že nabíjacie stanice v budúcnosti skutočne umožnia pripojenie na WiFi. Prvýkrát na túto možnosť poukázal ešte v roku 2019, a to prostredníctvom Twitteru.

Tesla chce poskytovať pripojenie na WiFi prostredníctvom každej jednej nabíjacej stanice Supercharger. Chvíľu to však potrvá.

To však nie je jej jediným plánom. V najbližších mesiacoch až rokoch bude svojim nabíjacím staniciam venovať pozornosť aj preto, lebo chce svoju sieť otvoriť pre iné značky elektromobilov. Prvýkrát sa tak môže stať na pôde Európy, píše server Teslarati.

Tesla týmto krokom získa viacero zákazníkov a zákazníci budú mať oveľa viac miest pre nabíjanie svojich vozidiel. A hoci je pravda, že vyhrávajú obidve strany, môže sa stať, že nárast návštevnosti povedie k predĺženiu čakacích dôb. Inými slovami, viac užívateľov predstavuje riziko preplnenia nabíjacích staníc. Tesla však môže na tento problém reagovať rozšírením siete Superchargerov.

tesla
Tesla Model X pripojená k nabíjačke Supercharger. Foto: Wikimedia

Tesla + SpaceX?

So šírením WiFi do svojich nabíjacích staníc môže Muskovi pomôcť jeho druhá známa spoločnosti, SpaceX. Tá je aktuálne spájaná nielen s vesmírnymi výpravami, ale aj internetom Starlink, ktorý sa šíri prostredníctvom vyše tisícky satelitov krúžiacich okolo našej planéty. Tento mesiac má dokonca Starlink internet konečne vystúpiť zo štádia beta testovania. Dočkáme sa spolupráce medzi Teslou a SpaceX? To ukáže čas, no vylúčené to rozhodne nie je.

TIP REDAKCIE
Realme GT 2 Pro sa bude mať čím chváliť: Okrem vlajkového čipu ponúkne aj 120 Hz displej či LPDDR5 RAM
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať