satelity

Starlink internet zavítal do Českej republiky, štartovné vychádza na takmer 700 €!

To, že Starlink internet nie je žiadny lacný špás, vieme už od samého začiatku, kedy boli prvýkrát zverejnené ceny v amerických dolároch.

Špičkový vysokorýchlostný internet od spoločnosti SpaceX, ktorý je dostupný prostredníctvom satelitov Starlink krúžiacich okolo našej Zeme, konečne dorazil na susedský český trh. Ako sa dalo očakávať, lacný rozhodne nie je.

To, že Starlink internet nie je žiadny lacný špás, vieme už od samého začiatku, kedy boli prvýkrát zverejnené ceny v amerických dolároch. Aby ste totiž mohli využívať toto pripojenie, potrebujete si zaplatiť nielen za základný hardvér, ale taktiež aj zálohu a mesačné predplatné.

Aký je cenník?

Ako píše server SmartMania.cz, len úvodné kroky vás vyjdu na vyše 17 tisíc českých korún, čo v prepočte vychádza na zhruba zhruba 670 eur. Základné príslušenstvo v podobe paraboly a modemu vás vyjde na 12 999 českých korún (necelých 514 eur), jeho doprava na 1 599 českých korún (približne 63 eur) a záloha, ktorá zároveň slúži ako prvé predplatné, na 2 579 českých korún (necelých 102 eur). Poslednú uvedenú čiastku je následne nutné hradiť na mesačnej báze.

Keď si to zrátame dokopy, úvodné nastavenie v prepočte vychádza na 679 eur. Čo sa týka predplatného, len na to si v prepočte na jeden rok musíte vyhradiť 1 224 eur. Samozrejme, uvedené ceny platia pre český trh, no pravdepodobne sa podobného cenníka dočkáme aj u nás.

TIP REDAKCIE
Prvý náhľad na Xiaomi 12: Aký dizajn zvolí výrobca tentokrát?

Server ďalej uvádza, že spočiatku bude rýchlosť internetu obmedzená na 50 až 150 Mb/s. Navýšenie by malo prísť začiatkom budúceho roka.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať