Elon Musk

Elon Musk sa zbavuje svojho majetku, luxusnú vilu predáva so zľavou

Má 7 spální, 10 kúpeľní, knižnicu a nechýba ani osobný bazén.

Elon Musk, šéf svetoznámych spoločností ako Tesla či SpaceX, sa vo veľkom zbavuje svojho majetku. Spadá doň aj jeho honosné sídlo v Hillsborough na adrese 981 Crystal Springs Road, ktoré po novom predáva za zníženú cenu. Bežný smrteľník by si ho však aj tak dovoliť nemohol.

Predmetné sídlo má rozlohu takmer 1 500 m2 a vybudované bolo ešte v roku 1916, čiže pred 105 rokmi. Má 7 spální, 10 kúpeľní, knižnicu a nechýba ani osobný bazén. Celkovo rozloha pozemku dosahuje 47 akrov.

Koľko takáto luxusná vila stojí? Ako píše server NDTV, na Zillow sa nehnuteľnosť aktuálne predáva za zľavnenú cenu 31,99 milióna amerických dolárov, čo v prepočte vychádza na približne 27,67 milióna eur. Oproti pôvodnej ponuke ide o zhruba 15 %, respektíve 5,5 milióna dolárov nižšiu cenu.

Zdroj: Zillow

Hodnota Muskovho bohatstva presahuje hranicu 225 miliárd dolárov (194,56 miliárd eur). Ešte v júni prostredníctvom Twitteru informoval, že chce predať aj svoje posledné domy. Pred časom sa dokonca presťahoval do Texasu, konkrétne do prefabrikátu priamo v SpaceX o rozlohe 37 m2. Do tohto štátu sa rozhodol presunúť aj sídlo svojej automobilky Tesla.

TIP REDAKCIE
Samsung predstavil Galaxy Z Flip 3 Bespoke, u nás sa však predávať nebude
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať