GTA

Remaster GTA 3, Vice City a San Andreas: Dátum vydania a systémové požiadavky

Očakávaná trilógia klope na dvere.

Štúdio Rockstar Games pred dvomi týždňami potvrdilo, že pripravuje modernizované verzie legendárnych hier GTA 3, Vice City a San Andreas. Trilógiu mali tvorcovia vydať do konca tohto roka, presný dátum ale najskôr neuviedli.

Rockstar Games to teraz napráva. Oznámil, že trilógia GTA hier bude pre hráčov k dispozícii od 11. novembra. Všetky tri hry sa budú dať stiahnuť a zakúpiť ako celok, ktorý nesie názov Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition.

Autori si za toto dielo pýtajú 59,99 eur, predpredaj je už spustený. Niektorým asi bude vyššia cena prekážať. Obzvlášť pri cenách pôvodných verzií hier, ktoré sa predávajú (predávali) za pár málo eur.

Rockstar Games začal digitálne kópie pôvodných hier tento mesiac sťahovať z trhu, čím chce vydláždiť cestu pre príchod avizovanej trilógie.

11. novembra si ju budú môcť zahrať používatelia počítačov, konzol PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X/S, ako aj prenosnej konzoly Nintendo Switch. Fyzické, takzvané krabicové kópie hier sa na pulty predajní dostanú 7. decembra.

GTA
Ulice mesta Vice City v HD grafike. Foto: Rockstar Games

Existovať bude aj verzia pre mobilné platformy, v obchodoch Google Play a Apple App Store objaví niekedy v prvej polovici budúceho roka.

TIP REDAKCIE
Huawei Watch GT 3 prichádzajú na Slovensko: Takéto sú veľkosti, ceny a bonus navyše

Remaster hier GTA 3, Vice City a San Andreas sa dotkne predovšetkým ich vizuálneho spracovania. Dostanú bohatšie textúry s vyšším rozlíšením, prepracovanejšie efekty poveternostných podmienok, lepšie modelovanie postáv a áut alebo prepracovaný systém osvetlenia scén.

Napriek výraznejšiemu zlepšeniu grafiky zostanú hry verné svojim pôvodným originálnom. Pár drobných zmien sa ale udialo aj pri hrateľnosti. Ide napríklad o rozloženie ovládacích prvkov, spôsob zameriavania a strieľania zo zbraní či nastavovaní bodov na minimape. Vítaná je tiež možnosť okamžitého reštartovania jednotlivých misií.

Ak si na trilógiu robíte zálusk, určite vás budú zaujímať počítačové systémové požiadavky. Rockstar Games ich priblížil na svojom webe, vyzerajú nasledovne:

Minimálne

  • Windows 10
  • Intel Core i5-6600K / AMD FX-6300
  • Nvidia GeForce GTX 760 2 GB / AMD Radeon R9 280 3 GB
  • 8 GB RAM
  • 45 GB ROM

Odporúčané

  • Windows 10
  • Intel Core i7-2700K / AMD Ryzen 5 2600
  • Nvidia GeForce GTX 970 4GB / AMD Radeon RX 570 4GB
  • 16 GB RAM
  • 45 GB ROM

V kategórii konzol si GTA trilógiu najlepšie vychutnajú vlastníci najnovších generácií PS5 a Xbox Series X. Hry si budú môcť spustiť aj v 4K rozlíšení so snímkovaním 60 PFS.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať