gta

Rockstar hasí problémy s trilógiou GTA, sľubuje aktualizácie a hry zadarmo

Remaster hier GTA zožal kritiku.

Očakávaný remaster hier GTA 3, Vice City a San Andreas z dielne Rockstar Games hráči zrovna neprivítali s veľkým nadšením. Trilógia bola vydaná pred necelými dvoma týždňami, 11. novembra.

Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition, ako znie oficiálny názov hry, nie je remake, ale remaster. Tvorcovia zachovali mechaniku a vizuál pôvodných verzií hier, vylepšili však grafiku a pridali nové ovládanie. Tieto inovácie sa však s výsostne pozitívnou spätnou väzbou nestretli.

Už krátko po vydaní trilógie začali hráči upozorňovať na množstvo chýb a technických problémov. Na základe nedostatkov tiež vzniklo celé more vtipných koláží a mémov, ktoré zaplavili diskusné fóra a sociálne siete.

Situácia s trilógiou hier GTA 3, Vice City a San Andreas tak trochu (alebo úplne) pripomína počínanie hry Cyberpunk 2077 od tvorcov CD Projekt Red. Sci-fi RPG vo verzii pre konzoly bolo všetkým, len nie dobrou hrou.

Zlú grafiku, slabý výkon a celý rad chýb hráči počastovali extrémne nízkym hodnotením. Kritika bola taká silná, že tvorcovia hry vracali hráčom peniaze. Autori postupne vydali niekoľko aktualizácií, ktoré problémy v hre naprávali.

K rovnakému kroku sa uchýli aj štúdio Rockstar Games. V blogu, ktorý bol zverejnený minulý týždeň v piatok, sa vývojári za vzniknuté problémy hráčom úprimne ospravedlňujú. Džentlmenské gesto ale, pochopiteľne, nestačí.

Tvorcovia sľubujú, že pripravia aktualizáciu celej trilógie, ktorou chcú vyriešiť technické problémy a pozdvihnúť kvalitu hry na požadovanú úroveň. Rockstar Games zároveň vráti do svojho obchodu kópie pôvodných hier, odkiaľ ich pred vydaním trilógie stiahol.

TIP REDAKCIE
Hranicu 1 milióna bodov v AnTuTu prekonal ďalší smartfón, tentokrát od Realme

Každý, kto si remaster GTA 3, Vice City a San Andreas zakúpil pre PC, dostane pôvodné verzie hier zadarmo ako darček. Prvé komplikácie s hrami sa objavili hneď po ich spustení. Rockstar trilógiu neočakávane stiahol z predaja, a to len 2 dni po jej vydaní.

Dôvodom bolo, že vývojári v hre zanechali súbory, ktoré tam nemali čo robiť. Odstrániť ich tak museli dodatočne, až po štarte celej trilógie. Pravdepodobne išlo o hudbu, na ktorú nemali tvorcovia autorské práva.

Zostáva veriť, že hráči nebudú musieť na aktualizácie čakať pridlho. Azda napravia všetky kritizované aspekty. Ikonické GTA si určite zaslúži lepšiu starostlivosť.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať