gta

Rockstar potvrdzuje remaster hier GTA 3, Vice City a San Andreas

Hráči sa k nim dostanú ešte v tomto roku v podobe kolekcie The Definitive Edition.

V posledných týždňoch sa špekuluje o tom, že sa Rockstar Games pustil do remastrovania svojich ikonických titulov z hernej série GTA – Grand Theft Auto. Fanúšikov určite poteší, že sa tento plán realizuje.

Rockstar Games túto skutočnosť potvrdzuje vo svojom blogu. Modernizované hry GTA 3, Vice City a San Andreas budú k dispozícii neskôr v tomto roku ako trilógia s podtitulom The Definitive Edition. Celý názov diela je Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition.

Legendárne hry prezlečené do súčasnej grafiky si bude môcť zahrať naozaj každý, ako ukazuje výpis podporovaných platforiem. Trilógia dorazí do počítačov, konzol PlayStation a Xbox a taktiež do prenosnej konzoly Nintendo Switch.

GTA
Foto: Rockstar Games

Bokom nezostanú aj mobilné platformy. V obchodoch Google Play a Apple App Store sa hry objavia v prvej polovici roku 2022. Presný dátum vydania ani informácie o maloobchodných cenách Rockstar Games nezverejnil.

Tvorcovia si okrem toho zatiaľ nechávajú pre seba aj technické detaily a ukážkové zábery. O kolekcii hier by sme sa ale mali dozvedieť viac detailov v najbližších týždňoch.

TIP REDAKCIE
TSMC postaví novú fabriku, bude v nej vyrábať staršie čipy

Napriek komplexnej aktualizácii grafiky by hry nemali prísť o svoj klasický vzhľad a dojem známy z originálnych verzií. Rockstar chce spotrebiteľom ponúkať už len moderné verzie hier GTA 3, Vice City a San Andreas.

Pred uvedením kolekcie na trh začne Rockstar z digitálnych obchodov sťahovať existujúce verzie každého titulu. Kto teda túži vlastniť originál v pôvodnej podobe, má poslednú šancu si ho zakúpiť.

Titul Grand Theft Auto III (GTA 3) je považovaný za prelomový, čo sa série GTA hier týka. V ankete Game Developers Choice Awards získal ocenenie Hra roka. Podľa médií IGN, GameSpot či GameSpy išlo o najlepšiu hru pre PlayStation 2. Titul bol oficiálne vydaný 22. októbra 2001, tento mesiac oslavuje svoje 20. výročie.

Aktuálna cena herného smartfónu Asus ROG Phone 5

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať