OnePlus

OnePlus 10 údajne použije E5 LTPO displej od Samsungu

E5 LTPO displej sa vyznačuje vynikajúcou reprodukciou farieb, 112-percentným pokrytím spektra DCI-P3 a až 140-percentným pokrytím spektra sRGB.

OnePlus podľa všetkého na tento rok s vlajkovými loďami skončil, nakoľko plánuje preskočiť rad OnePlus 9T. Akousi náhradou môže byť model OnePlus 9 RT, ktorý nám má výrobca predstaviť už zajtra. V poradí ďalšími vlajkovými modelmi tak budú smartfóny zo série OnePlus 10, o ktorých sa aktuálne dozvedáme veľmi potešujúce informácie.

Čerstvé poznatky sa týkajú displeja a prichádza s nimi web MSPoweruser odvolávajúci sa na informátora Yogesh Brar. Čo sme sa dozvedeli? Nadchádzajúci rad špičkových modelov od spoločnosti OnePlus, OnePlus 10, údajne použije E5 LTPO panel s obnovovacou frekvenciou 120 Hz od Samsungu. Zariadenia tak budú schopné prispôsobiť plynulosť displeja v danom momente zobrazovanému obsahu, čo ušetrí značné množstvo energie.

Rozhodnutie výrobcu dáva zmysel. E5 LTPO panel od Samsungu je aj podľa DisplayMate jedným z najlepších, respektíve najvýkonnejších na trhu. Podobný krok má dokonca zvoliť aj Google pri svojich modeloch z radu Pixel 6, ktoré sa svetu ukážu 19. októbra.

E5 LTPO displej sa vyznačuje vynikajúcou reprodukciou farieb, 112-percentným pokrytím spektra DCI-P3 a až 140-percentným pokrytím spektra sRGB. Nesmieme zabudnúť ani na vysokú hranicu maximálneho jasu či vôbec najnižšiu odrazivosť spomedzi všetkých displejov, aspoň podľa DisplayMate. Taktiež používa rovnaké usporiadanie pixelov ako Eco2 OLED panel v Galaxy Z Fold 3.

Minuloročné modely OnePlus 9 boli oficiálne predstavené koncom marca. Predpokladá sa, že podobné časové okno výrobca zvolí aj pri OnePlus 10.

Aktuálna cena modelu OnePlus 9 Pro

Total
24
Zdieľaní
Total
24
Zdieľať