pixel 6

Pixel 6 bude dostávať aktualizácie 5 rokov, potvrdzuje web predajcu

Reč je o aktualizáciách zabezpečenia.

YouTuber Jon Prosser v júli naznačil, že nové smartfóny od Google, zariadenia Pixel 6 a 6 Pro, budú dostávať aktualizácie po dobu 5 rokov. Zdá sa, že sa na to môžeme spoľahnúť. Túto skutočnosť potvrdil na svojich stránkach britský predajca spotrebnej elektroniky Carphone Warehouse.

Aktualizácie zabezpečenia operačného systému Android budú prebiehať najmenej päť rokov od prvého uvedenia zariadenia na trh prostredníctvom obchodu Google Store v USA, uvádzalo sa na stránke Carphone Warehouse, ktorý popisoval základné vlastnosti smartfónov Pixel 6 a 6 Pro.

Web už v tejto chvíli nefunguje, informátor Evan Blass ho však zachytil na snímke obrazovky, ktorú zverejnil na sociálnej sieti Twitter.

pixel 6
Foto: Carphone Warehouse

Google tak rozšírenou softvérovou podporou prekoná konkurenciu pôsobiacu v Android klube, ktorá dokáže v tých najlepších prípadoch dodávať smartfónom aktualizácie zabezpečenia počas 4 rokov.

Zároveň sa tým priblíži k inak ukážkovým aktualizáciám smartfónov iPhone, ktoré Apple zvykne podporovať 5 rokov. Pozorné oko si všimne, že je reč o bezpečnostných aktualizáciách, ktoré Google vydáva pravidelne, na mesačnej báze.

Asi nemôžeme počítať s tým, že smartfóny Pixel 6 a 6 Pro dostanú počas svojej životnosti 5 veľkých aktualizácií s novou verziou operačného systému. Taký Samsung a OnePlus svojim zákazníkom prisľúbili 3 aktualizácie OS Android.

TIP REDAKCIE
Windows 11 podporuje procesor Intel Pentium 4, vznikol pred 15 rokmi

Google by mohol túto hranicu posunúť na 4 hlavné inovácie OS Android. To znamená, že ak bude Pixel 6 predstavený s OS Android 12, počas svojej životnosti obdrží aktualizáciu na Android 13, 14, 15 a 16. Na zodpovedanie tejto otázky si ale musíme ešte počkať.

Google predstaví smartfóny Pixel 6 a 6 Pro 19. októbra o 19. hodine nášho času. Medzitým sa na verejnosti stihla objaviť cena, za akú sa budú novinky predávať v Európe. Zákazníci, ktorí si smartfón predbežne objednajú do 27. októbra, získajú ako darček slúchadlá Bose 700.

Akcia však bude platiť iba vo vybraných krajinách, respektíve u vybraných predajcov. Jedným z nich bude nemecký Saturn.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať