pixel 6

POTVRDENÉ: Google Pixel 6 bude predstavený 19. októbra!

Pre Google však toho na predstavovanie veľa neostalo. Poniektoré z kľúčových špecifikácií sme sa dozvedeli od informátorov, pričom časť výbavy a dizajn nám neraz poodhalil aj samotný výrobca.

Špekulácie sa potvrdili. Google svoj nový rad smartfónov s označením Pixel 6 oficiálne predstaví 19. októbra, a to počas virtuálneho podujatia začínajúceho o 19:00 nášho času. Dozvedieť sa mali všetky podrobné informácie o dvoch nových zariadeniach, a to štandardnom Pixel 6 a výkonnejšom Pixel 6 Pro.

O 19. októbri ako potenciálnom dátume predstavenia nových zariadení sme v priebehu posledných týždňov počuli niekoľkokrát, pričom naposledy naň poukázal australský operátor Telstra. Okrem toho sme sa čo-to dopočuli aj o možnom dátume začiatku predaja, ktorý údajne pripadá na 28. októbra.

Zdroj: Google

Pre Google však toho na predstavovanie veľa neostalo. Niektoré z kľúčových špecifikácií sme sa dozvedeli od informátorov, pričom časť výbavy a dizajn nám neraz poodhalil aj samotný výrobca. No na druhú stranu, je pravda, že stále postrádame mnoho drobnejších detailov.

Pixel 6 a Pixel 6 Pro: Čo očakávať?

Jedným z hlavných lákadiel nových smartfónov bude vlastný čipset spoločnosti Google, ktorý dostal označenie Tensor. Pôjde o vysoko výkonný čip zameraný predovšetkým na AI, fotografiu a video. V rámci architektúry sa dočkáme dvoch hlavných jadier Cortex-X1 s taktom 2,8 GHz, dvoch výkonných jadier Cortex-A78 s taktom 2,25 GHz a štyroch úsporných jadier Cortex-A55. Inými slovami, vo výkone rozhodne problém nebude.

Prednú stranu zariadení bude pokrývať kvalitný AMOLED displej s vysokou obnovovacou frekvenciou a kruhovým výrezom pre selfie fotoaparát. Batéria vo vnútri má disponovať podporou pre 33 W nabíjanie, avšak adaptér si (ak doma žiadny nemáte) budete musieť zaobstarať samostatne. A keďže je reč o smartfónoch Pixel, na trh sa dopracujú rovno s novou generáciou operačného systému Android, čiže Android 12.

TIP REDAKCIE
Repasovaný iPhone alebo PS5: Orange si k Vianociam pripravil niekoľko noviniek

Čo sa týka cien, v minulosti sme sa dopočuli, že budú o niečo vyššie, než na aké sme pri Google zvyknutí. Zrejme ale išlo o planý poplach. Základný Pixel 6 má v konfigurácii s 8 GB RAM a 128 GB úložiskom stáť približne 550 eur. Ak by vám 128 GB nestačilo a chceli by ste dvojnásobok, zaplatiť by ste museli 650 eur. Čo sa týka Pixel 6 Pro, jeho cena bude o čosi vyššia, no nemala by prekročiť hranicu 1 000 eur.

Áno, je pravda, že tieto ceny nie sú najnižšie. Pri pohľade na konkurenciu však treba uznať, že Google sa ešte celkom drží na uzde.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať