OnePlus mení stratégiu: OxygenOS končí, nepríde ani OnePlus 9T

Zariadenia zo série OnePlus T tu s nami boli od roku 2016. Každým rokom sa dočkala dvoch nových rozšírení, a to v podobe základného a výkonnejšieho “Pro” modelu.

Posledné roky OnePlus pravidelne prinášal dva rady vysoko výkonných smartfónov. Jeden začiatkom roka, druhý na konci. Tento rok tomu ale bude inak, nakoľko výrobca preskočí rad OnePlus 9T. S touto smutnou správou prichádza samotný generálny riaditeľ a spoluzakladateľ, Pete Lau. Upozornil na ňu server Android Authority.

Zariadenia zo série OnePlus T tu s nami boli od roku 2016. Každým rokom sa dočkala dvoch nových rozšírení, a to v podobe základného a výkonnejšieho “Pro” modelu. Zmenilo sa to minulý rok, kedy výrobca upustil od výkonnejšieho variantu a na trh pretlačil len jedno zariadenie. To však až taký veľký problém nebol. Hoci mu pár vecí chýbalo, OnePlus 8T stále ponúkal výbavu vlajkovej lode za rozumnú cenu.

Tento rok sa však nedočkáme ani jedného zariadenia s označením OnePlus T. Dôvodov pritom môže byť niekoľko. Viacero veľkých spoločností stále pociťuje následky nedostatku čipov. Ďalším faktorom, ktorý mohol prispieť k učineniu tohto rozhodnutia, je skutočnosť, že OnePlus má na trhu pomerne hojný počet smartfónov. Ak chcete vlajkovú loď, môžete siahnuť po OnePlus 9, OnePlus 9 Pro či stále bojaschopnom OnePlus 8T. Ak chcete cenovo dostupnejšie zariadenie, môžete vyskúšať OnePlus Nord 2 alebo OnePlus 9R. Možností je dosť.

Koniec OxygenOS

To ale nie je jediná zmena, ktorá nás čaká. Ako sme sa dozvedeli pred niekoľkými týždňami, OnePlus sa stal podznačkou čínskeho výrobcu Oppo. Teraz spoločnosť odhalila, že do budúcna plánuje zjednotiť rozhrania Color OS a Oxygen OS do jedného spoločného softvéru, ktorý poženie smartfóny značky OnePlus i Oppo. Prvých viditeľných krokov v tomto smere by sme sa mali dočkať počas budúceho roku.

TIP REDAKCIE
To bolo rýchle: Dbrand upravil svoje kryty pre PlayStation 5. Bude to Sony stačiť?
Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať