instagram

Instagram testuje nové upozornenia, budú informovať o výpadku služieb

Minulý týždeň zasiahol služby spoločnosti Facebook rozsiahly výpadok. Rovnomenná sociálna sieť, Instagram, WhatsApp či Messenger. Tieto a ďalšie aplikácie nefungovali celý 6 hodín, kým dali technici firmy všetko do poriadku.

Či sa Facebook z výpadku poučil a zaviedol nejaké opatrenia, ktoré by podobným problémom predchádzali, nevieme. Čo ale vieme je, že nedávna situácia internetového giganta motivovala k tvorbe novej funkcie.

Upozornenia na výpadky

Aktuálna funkčnosť, respektíve stav rôznych webových stránok a služieb sa dá skontrolovať na webe Downdetector. Informácie, ktoré stránka poskytuje, sú založené na správach o výpadkoch od používateľov, ktoré sú zhromažďované z rôznych zdrojov.

Aj nedávny výpadok Facebooku sa okamžite prejavil na stránkach Downdetectoru. Facebook teraz testuje vlastné riešenie, ktorým má v pláne používateľov upozorňovať na nedostupnosť jeho služieb. Informuje o tom vo svojom blogu.

V aplikácii Instagram pribudne upozornenie, ktoré bude používateľov informovať o tom, že nefunguje. Upozornenia sa budú zobrazovať v informačnej sekcii spolu s ostatnými notifikáciami.

instagram
Foto: Instagram

Správa môže používateľa informovať o rozšírenejšom probléme, akým bol napríklad rozsiahly minulotýždňový výpadok. Rovnako ale môže upozorniť na špecifickejšiu komplikáciu, napríklad na nemožnosť nahrávať Príbehy.

Dôležité je, že Instagram nebude upozorňovať na každú „blbosť“. Informovať chce len o takých problémoch, ktoré sú závažnejšie a ovplyvňujú väčšiu časť používateľskej základne. Novinku bude Facebook testovať počas najbližších mesiacov vo vybraných krajinách.

TIP REDAKCIE
Intel verí, že sa Apple vráti k jeho čipom. Zvolil presvedčivú taktiku

Stav účtu

Zamýšľanou novinkou číslo dva je Stav účtu. V aplikácii Instagram pribudne nová sekcia, ktorá bude používateľov zrozumiteľne informovať o tom, čo sa deje v ich účte.

Pokiaľ napríklad Instagram odstráni príspevok z dôvodu porušenia pravidiel, v tejto sekcii vysvetlí, prečo sa tak stalo a aké konkrétne pravidlá porušil. Pri opakovanom porušovaní pravidiel používateľovi hrozí, že bude jeho účet zablokovaný.

instagram
Foto: Instagram

Stav účtu tento postup rovnako ozrejmí. Ak niekomu hrozí, že príde o svoj účet, dozvie sa, čo je toho dôvodom. Facebook je kritizovaný za to, že používateľom neobjasňuje svoje pravidlá v dostatočnej miere. Stav účtu by to mal zmeniť, aspoň do určitej miery.

instagram
Foto: Instagram

Výhodou je, že priamo z novej sekcie bude môcť používateľ „požiadať o kontrolu“. Instagram sa pri odstraňovaní príspevkov a vynucovaní pravidiel spolieha na automatizované systémy, ktoré niekedy spravia chybu.

Takýmto spôsobom budú môcť ľudia Facebook požiadať, aby svoj postup preveril a poprípade prehodnotil.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať