facebook

Mark Zuckerberg počas pondelkového výpadku prišiel o 6 miliárd dolárov

Akcie spoločnosti Facebook sa v pondelok prepadli o až 5 %. Obecne však stratu zaznamenáva už od polovice minulého septembra, pričom aktuálne má činiť okolo 15 %.

Facebook, Instagram aj WhatsApp v pondelok večer zaznamenali masívny výpadok po celom svete, ktorý trval až niekoľko hodín. Samozrejme, bežných užívateľov to ktovieako nepoznačilo. Messenger či WhatsApp vymenili za SMSky a Facebook zase za Twitter. To sa však nedá povedať o Markovi Zuckerbergovi, ktorého niekoľkohodinový výpadok služieb stál miliardy dolárov.

Výpadok tak vplyvných služieb nemôže ostať bez reakcie, a to vrátane akciových trhov. Ako píše server WION, akcie spoločnosti Facebook sa v pondelok prepadli o až 5 %. Obecne však stratu zaznamenáva už od polovice minulého septembra, pričom aktuálne má činiť okolo 15 %.

Prepad akcií ovplyvnil aj bohatstvo šéfa, Marka Zuckerberga. Výpadok mal jeho čistý majetok osekať na 120,9 miliardy dolárov (104,5 miliardy eur). V rámci rebríčku najbohatších ľudí (Bloomberg Billionaires Index) sa prepadol na piatu priečku, tesne za Billa Gatesa. Celkové straty sú však oveľa vyššie. Ešte pred 13. septembrom mal Zuckerbergov majetok hodnotu 140 miliárd dolárov (121 miliárd eur). V priebehu necelého mesiaca tak prišiel už o 19 miliárd dolárov (16,4 miliardy eur).

TIP REDAKCIE
Prvý náhľad na Xiaomi 12: Aký dizajn zvolí výrobca tentokrát?

Podľa Fortune mal viac ako 6-hodinový výpadok spoločnosť v rámci príjmov stáť 99,75 milióna dolárov (82,2 milióna eur). Zuckerberg však počas rovnakého časového obdobia prišiel o citeľne väčšiu čiastku. Dá sa povedať, že každou hodinou prichádzal o 1 miliardu dolárov. Celkovo sa tak jeho strata naakumulovala na hodnotu 6 miliárd dolárov (5,2 milióna eur).

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať