Apple nový iPhone SE vybaví rovnakým čipom ako iPhone 13. Dizajn ostane pri starom

Prvý iPhone SE sa na trh dopracoval v marci 2016, druhý zase v apríli 2020. Výroba tretej generácie má odštartovať v decembri, konečného produktu sa tak dočkáme niekedy na jar.

Už je to vyše roka čo Apple predstavil svoje posledné rozšírenie lacného smartfónu iPhone. Americký gigant sa tento rad rozhodol pomenovať iPhone SE a aktuálne ho reprezentujú dva modely. Čoskoro by sa však mal do rodiny začleniť nový prírastok, a to iPhone SE s prívlastkom 2022.

Čo vieme o novej verzii lacného iPhonu? Začneme výkonom. Ako píše japonský blog Macotakara, tretia generácia iPhone SE by mala byť vybavená špičkovým čipom A15 s podporou pre 5G siete. Znamená to, že po výkonnostnej stránke sa bude porovnávať s vlajkovými loďami iPhone 13. Predstavené by malo byť na jar budúceho roku, informuje 9to5Mac.

Apple venuje pozornosť len interiéru

Tí, ktorí očakávali výraznú zmenu dizajnu, ostanú sklamaní. V tomto smere sa totiž údajne nič meniť nebude, čo znamená, že smartfón bude vybavený rovnakým 4,7-palcovým LCD displejom s hrubým čelom a bradou, do ktorej bude zakomponovaný starý známy Touch ID senzor.

iphone se
Foto: Apple

A to je v podstate všetko. Pred časom sa špekulovalo, že nový iPhone SE dostane do vienka o niečo väčší, presnejšie 5,5-palcový displej, no tieto špekulácie sa časom zmenili na debaty ohľadom náhrady za iPhone mini. Ten má totiž definitívne končiť, pričom Apple ho údajne plánuje nahradiť za 6-palcový iPhone. Konkrétne označenie zatiaľ nepoznáme.

TIP REDAKCIE
Google odhalil podrobnosti čipsetu Tensor: S čím presne máme tú česť?

Výroba začne v decembri, debut sa očakáva na jar

Prvý iPhone SE sa na trh dopracoval v marci 2016, druhý zase v apríli 2020. Výroba tretej generácie má odštartovať v decembri, pričom konečného produktu sa dočkáme, ako už bolo spomenuté, na jar. Presný dátum nám doposiaľ nebol prezradený.

Aktuálna cena Apple iPhone SE (2020)

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať