Netflix to s videohrami myslí vážne: Kúpil štúdio Night School Studios

Uskutočnil prvú akvizíciu vo videohernom priemysle.

Netflix na nasýtených trhoch rastie pomalšie, preto hľadá nové zdroje príjmov. Filmy a seriály mu už nestačia, podnikanie plánuje rozšíriť o videohry. Zo začiatku sa služba zameria na hry pre mobilné zariadenia, ktoré chce zákazníkom ponúkať v rámci bežného predplatného.

Vstup služby Netflix do sveta videohier potvrdil začiatkom leta Bloomberg, keď informoval, že firma prijala do svojich radov Mika Verdu, bývalého manažéra firiem Electronic Arts a Facebook. V spoločnosti obsadil stoličku viceprezidenta pre vývoj hier.

Expanziu do nového odvetvia následne potvrdil aj priamo Netflix, a to v správe o hospodárskych výsledkoch adresovanej akcionárom. Dostupnosť mobilných hier začala služba následne testovať v susednom Poľsku.

Netflix to s videohrami naozaj myslí vážne, učinil vôbec prvú akvizíciu v tejto oblasti. Polygon informuje, že spoločnosť kúpila herné štúdio Night School Studios. Ide o tím nezávislých amerických vývojárov, ktorý začal svoju kariéru v roku 2014.

netflix
Foto: Night School Studios

Z hier, ktoré štúdio vytvorilo, sú najznámejšie tituly Oxenfree (2016) a Afterparty (2019). Obe diela môžeme zaradiť do kategórie dobrodružných hier so zameraním na príbeh a dialógy. Hra Oxenfree má svojim dejom blízko k seriálu Stranger Things. Dobré príbehy má Netflix rád, čo je nakoniec vidieť na jeho tvorbe.

TIP REDAKCIE
Facebook v Európe chystá revolúciu: Vytvorí 10 000 pracovných miest, no čo presne plánuje?

Aktuálna akvizícia je len najnovším počinom pokračujúceho úsilia Netflixu presadiť sa v odvetví videohier. Ďalšie kroky budú určite nasledovať.

„Budeme aj naďalej spolupracovať s vývojármi z celého sveta a hľadať najlepšie talenty, aby sme priniesli skvelú zbierku exkluzívnych hier navrhnutých pre všetkých hráčov“, uviedol Mike Verdu vo vyhlásení.

Okrem toho opäť pripomenul, že hry budú súčasťou bežného predplatného a nebudú obsahovať reklamy ani mikrotransakcie.

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať