cip

Šéf Samsungu prosil výrobcu čipov o navýšenie dodávok. Neúspešne

TM Roh sa rozhodol vykonať dve cesty do Spojených štátov amerických, aby požiadal veľkého nemenovaného výrobcu čipov o väčšie, respektíve viac dodávok procesorov.

Nedostatok čipov stále zametá celým technologickým priemyslom. Viacero výrobcov musí vzhľadom na túto kritickú situáciu pozmeniť svoje stratégie, a to v nejednej oblasti. Patrí medzi ne napríklad Google, ktorý musí obmedziť dostupnosť produktov v niektorých krajinách, Realme, ktorý odkladá svoje predstavenia na budúci rok, či dokonca Samsung, ktorý v dôsledku krízy možno tento rok nepredstaví Galaxy S21 FE.

Toto však nie je jediný problém, ktorý čipová kríza pre Samsung predstavuje. Podľa správy od publikácie The Elec, na ktorú upozornil server Android Authority, má byť situácia pre juhokórejského výrobcu tak vážna, že sa šéf mobilnej divízie, TM Roh, rozhodol vykonať dve cesty do Spojených štátov amerických, aby požiadal veľkého nemenovaného výrobcu čipov o navýšenie dodávok procesorov. Reč je pravdepodobne o spoločnosti Qualcomm.

Roh mal jednu cestu podniknúť v marci a druhú v júli. Požiadal o ďalšie procesory, no jeho žiadosť bola údajne zamietnutá. “Globálny výrobca procesorov povedal prezidentovi spoločnosti Samsung, že by chcel zvýšiť celkové dodávky, no nemôže tak učiniť len v rámci juhokórejského trhu,” píše sa v správe.

Rokovania bez úspechu

Zdroje publikácie The Elec tvrdia, že počas druhej cesty sa k reprezentantovi Samsungu pridal aj viceprezident dohliadajúci na nákup komponentov. Tomu malo byť povedané, aby sa domov, čiže do Južnej Kórey, vrátil až vtedy, keď bude situácia vyriešená. V USA mal stráviť až tri mesiace.

TIP REDAKCIE
Nová Xperia sa blíži, Sony sľubuje špičkový fotoaparát

Je skuzočne pozoruhodné, že žiadosť Samsungu bola takto zamietnutá, vzhľadom na veľkosť spoločnosti a jej vplyvu na svetový trh. Údajne za to aspoň sčasti môže jej rastúca závislosť od ODM výrobcov. Pre vysvetlenie, ODM (original design manufacturing), je pojem, ktorý je používaný pre dovozcov, ktorí si zvolia niekoľko už existujúcich návrhov, mierne ich pozmenia a následne ich predávajú pod vlastnou značkou.

Zatiaľ nie je úplne isté, aké konkrétne následky odmietnutie žiadosti Samsungu prinesie. Je však možné, že práve táto situácia je spojená so špekuláciou, že výrobca tento rok nevydá Galaxy S21 FE. Inými slovami, keď nemá dostatok komponentov, nemôže vyrábať a predávať ďalšie telefóny.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať