Po filmoch a seriáloch aj hry. Netflix sa púšťa do nového odvetvia

Netflix najal experta z Electronic Arts.

Vyzerá to, že si internetový gigant Netflix plánuje rozšíriť obzory. Po filmoch a seriáloch sa zrejme pustí aj do streamovania hier, čím by sa pridal k platformám ako Google Stadia alebo Facebook Gaming.

Bloomberg informuje, že spoločnosť Netflix najal do svojho tímu Mika Verdu, bývalého manažéra firiem Electronic Arts a Facebook. V spoločnosti bude zastávať pozíciu viceprezidenta pre vývoj hier.

Mike Verdu pracoval v EA na známych mobilných hrách Sims, Plants vs. Zombies či sérii Star Wars. Tri roky pôsobil u vývojárov Zynga, ktorí majú na svedomí populárnu online hru Farmville. Vo Facebooku mal zase na starosti VR hry pre platformu Oculus. Netflix chce pravdepodobne vyvíjať vlastné hry takéhoto typu.

Teoreticky by mohol siahnuť aj po hrách z iných platforiem a ponúkať ich cez vlastnú streamingovú technológiu podobne, ako to robí Stadia od Google. Je ale pravdepodobnejšie, že sa odhodlá vyvíjať vlastné online hry.

netflix
Ilustr. foto: pixahive.com

Netflix a hry? Možno už budúci rok

Prístup k hrám by mohol používateľ získať v rámci štandardného predplatného služby Netflix. Jeho cena by však mohla vzhľadom na dostupnosť nového obsahu stúpnuť. Nemenovaný zdroj Bloombergu uviedol, že, hry by sa mohli na platforme Netflix objaviť už v budúcom roku.

TIP REDAKCIE
NÁVOD: Ako ochrániť batériu v telefóne? Stačí poznať tento jednoduchý trik!

Aktuálne kroky Netflixu sú určite odvážne, no nie nerozumné. Tvorcovia hľadajú spôsoby, ako ďalej rásť na nasýtených trhoch, napríklad v USA. Spoločnosť sa už pustila do výroby programov pre deti, otvorila vlastný online obchod s darčekovými a reklamnými predmetmi a podarilo sa jej tiež podpísať veľkú dohodu s hviezdnym režisérom Stevenom Spielbergom.

Hry môžu pomôcť Netflixu prilákať nových zákazníkov. Používateľská základňa služby je veľká, stále má patričný náskok pred konkurentmi Disney+ alebo HBO Max. Bloomberg však pripomína, že dynamika Netflixu klesá. V poslednom štvrťroku získal menej nových zákazníkov, ako analytici očakávali.

Hry by sme mali v budúcnosti nájsť priamo v mobilnej aplikácii Netflix pre Android a iOS. Otázkou zostáva, čo na to povie Google a Apple. Tí totižto prevádzkujú vlastné služby Arcade a Stadia.