ipad mini

iPady stále dominujú trhu s tabletmi: V rámci výnosov si pripisujú až 58 % podiel!

Na druhom mieste skončil Intel so 14-percentným podielom. Bronzovú medailu obdržal Qualcomm, a to s 10-percentným podielom na trhu.

Podľa novej správy od Strategy Analytics si spoločnosti Apple, Intel, Qualcomm, MediaTek a Samsung rozdelili prvých päť priečok v rebríčku najväčších výrobcov procesorov pre tablety. Prieskum sa zameriaval na výnosy. Trh mal v druhom kvartáli porásť o celých 17 %, teda na hodnotu 737 miliónov dolárov (633 miliónov eur). Na novinku upozornila publikácia iMore.

Najúspešnejším výrobcom v rebríčku bol americký Apple, ktorý si pripísal 58 % trhu, čím potvrdil stále pretrvávajúcu dominanciu iPadov. Na druhom mieste skončil Intel so 14-percentným podielom. Bronzovú medailu obdržal Qualcomm, a to s 10-percentným podielom na trhu.

Predstaviteľ spoločnosti Strategy Analytics uvádza, že aj napriek medziročnému poklesu sa dokázala úroveň výnosov udržať na veľmi slušnej úrovni. Údajne za to môžu vysoké priemerné ceny. “Trh s procesormi pre tablety v Q2 2021 zaznamenal 8-percentný medziročný pokles. Avšak pri porovnaní s Q2 2019 sa zistilo, že trh v rámci expedovaných kusov porástol o 23 %. Napriek všetkému sa výnosy držia na veľmi dobrej úrovni, predovšetkým vďaka vysokým priemerným cenám.”

MediaTek v druhom kvartáli zaznamenal 19-nárast v rámci počtu expedovaných procesorov, pričom medzi najpopulárnejšie patria modely z radu Helio P. Intel bol na tom o čosi lepšie, nakoľko si prilepšil až o 22 %.

TIP REDAKCIE
MediaTek, ARM a Tencent chystajú niečo veľké: Ray-tracing v smartfónoch je blízko!

Apple vie, čo robí

Tieto percentá jasne ukazujú, že Apple to s tabletmi naozaj vie. Ponúka niekoľko rôznych modelov určených pre azda každý jeden typ zákazníka na trhu. Pre náročných je tu iPad Pro, pre nenáročných zase iPad mini. Nedávno americký gigant do rodiny priniesol dva nové kúsky, o ktorých si môžete podrobne prečítať v samostatnom článku.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať