netflix

Netflix začína testovať mobilné hry, objavili v susednom Poľsku

Netflix vstupuje do novej éry.

Internetový gigant Netflix v priebehu júla ozrejmil, že v rámci svojich služieb nebude ponúkať len filmy a seriály, ale aj hry. Potvrdil tak informácie agentúry Bloomberg, ktorá o expanzii do novej oblasti informovala s týždňovým predstihom.

Netflix podrobnosti neprezradil, no uviedol, že sa zo začiatku zameria na hry pre mobilné zariadenia, ktoré sa stanú súčasťou bežného predplatného. Zákazníci za prístup k hrám nebudú musieť platiť nič navyše. V aplikácii si tak budú môcť spustiť okrem obľúbeného seriálu alebo filmu aj nejakú tú hru.

Nevieme presne, kedy sa hry do aplikácie streamingovej služby dostanú. Spomína sa rok 2022. Tvorcovia ale na rozšírení obzorov intenzívne pracujú, čoho dôkazom je spustenie prvého užšieho testu, ktorý začal prebiehať v susednom Poľsku.

Netflix sprístupnil predplatiteľom s Android zariadeniami dve mobilné hry – Stranger Things 1984 a Stranger Things 3. Tieto hry však nestreamuje, namiesto toho ich ponúka na stiahnutie. O nič exkluzívne nejde, oba tituly sa dajú pohodlne stiahnuť z obchodu Play (vo vybraných krajinách).

netflix
Foto: Netflix Poľsko

Bez reklám aj mikrotransakcií

Počíta sa aj s kompatibilitou so systémom iOS, prednosť ale dostane Android, keďže je pre tvorcov prístupnejší. Netflix verzie hier neobsahujú žiadnu reklamu ani integrované mikrotransakcie. Podmienkou je samozrejme aktívny účet v službe s uhradeným predplatným.

Poľské zastúpenie Netflixu uvádza, že aktuálne spustenie testovania je len prvým krokom a v nasledujúcich mesiacoch ich čaká ešte veľa práce.

Aj keď Netflix deklaruje, že sa hry stanú súčasťou štandardného predplatného, nebolo by prekvapením, ak by jeho cenu po istom čase zdvihol. Online gigant má už 209 miliónov predplatiteľov, noví abonenti však pribúdajú pomalším tempom, aspoň na nasýtených troch.

Zameranie na hry môže podporiť ďalší rast služby, ktorý firme zabezpečí prísun nových peňazí. Spoločnosť sa už pustila do výroby programov pre deti, otvorila vlastný online obchod s darčekovými a reklamnými predmetmi a podarilo sa jej tiež podpísať veľkú dohodu s hviezdnym režisérom Stevenom Spielbergom.