Dnes je to 10 rokov od nástupu Tima Cooka na post šéfa Apple

Prvým zariadením, ktoré prišlo na trh za vlády Cooka, bol iPhone 4s. Predstavený bol len deň po Jobsovej smrti, ktorý, kým mohol, dohliadal na celý vývoj zariadenia.

Tim Cook dnes oslavuje skutočne výnimočné jubileum. Ubehlo totiž presne 10 rokov odo dňa, kedy nastúpil na post generálneho riaditeľa svetoznámej spoločnosti Apple. Vo funkcii nahradil spoluzakladateľa spoločnosti, Steva Jobsa, ktorý žiaľ krátko po výmene kresiel podľahol rakovine pankreasu.

Deň po nástupe do funkcie Tim Cook poslal zamestnancom list, v ktorom sľuboval, že aj keď už Steve Jobs nestojí na čele spoločnosti, Apple sa nezmení.

Prvým zariadením, ktoré prišlo na trh za vlády Cooka, bol iPhone 4s. Predstavený bol len deň po Jobsovej smrti, ktorý, kým mohol, dohliadal na celý vývoj zariadenia. Cook tak plne dohliadal až na model iPhone 5, ktorý bol svetu odhalený v roku 2012. Vyznačoval sa kompletne prekopaným dizajnom, ktorého najvýraznejšou črtou bol väčší displej.

iPhone 4s
iPhone 4s

Apple Watch: Prvý nový produkt od Tima Cooka

O dva roky na to Cook predstavil nový typ produktu, hodinky Apple Watch. Debutoval ako “One more thing…”, čo je rubrika, ktorú si predchádzajúci CEO schovával na veľkolepé, ba až revolučné novinky. Druhým produktom, ktorý Cook predstavil ako súčasť tejto rubriky, bol iPhone X z roku 2017. Išlo o najväčšiu zmenu dizajnu v oblasti smartfónov, akú kedy spoločnosť zažila.

Apple aj po obmene vedúcej pozície prosperoval a aj naďalej prosperuje. Tento rok sa nám spoločnosť opäť chystá predstaviť niekoľko nových zaujímavých produktov, ktorých prehľad vám ponúkame v samostatnom článku. Azda najočakávanejšou novinkou sú však, tradične, smartfóny z radu iPhone 13.

Cook vraj o 10 rokov už v spoločnosti nebude

Ako dlho zotrvá aktuálny CEO Apple na svojom poste? To je len otázkou času a vôle. Cook však v nedávnom rozhovore prehlásil, že o 10 rokov pravdepodobne už v spoločnosti pôsobiť nebude.